bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2021
  • wyświetleń: 1742

Groził partnerce i policjantom. Był już karany za podobne przestępstwa

Policjanci z bielskiej czwórki zatrzymali 47-letniego bielszczanina, którzy stosował przemoc domową wobec swojej partnerki życiowej. W trakcie policyjnej interwencji znieważył stróży prawa i groził im zwolnieniem ze służby. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 5 lat za kratami.

Groził partnerce i policjantom. Był już karany za podobne przestępstwa
Groził partnerce i policjantom. Był już karany za podobne przestępstwa · fot. KMP Bielsko-Biała


W piątek po godzinie 22.00 policjanci z komisariatu przy ul. Traugutta zostali wezwani na interwencję domową do jednego z bloków na bielskim Osiedlu Kopernika. Stróże prawa na miejscu zastali zgłaszającą, sprawca interwencji, kiedy zorientował się, że kobieta wzywa policję, zbiegł. Według jej relacji wcześniej wywołał z nią awanturę pod wpływem alkoholu, podczas której groził jej śmiercią. W domu były w tym czasie ich dzieci w wieku od 8 do 18 lat. Mundurowi ustalili jego rysopis i udali się w poszukiwania domowego agresora. W okolicy bloku, gdzie doszło do zdarzenia, zauważyli podejrzewanego o domową awanturę bielszczanina.

- Kiedy policjanci podeszli, żeby go wylegitymować i wysłuchać jego relacji wydarzeń 47-latek zaczął ich znieważać, używając niewybrednych obelg, a kiedy pomimo to stróże prawa konsekwentnie prowadzili czynności służbowe, zaczął im grozić zwolnieniem ze służby oraz odgrażał się, że ich rodziny również pożałują, tego, że chcą go zatrzymać. Krewki 47-latek został obezwładniony i zatrzymany. Miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, a śledczy zajęli się sprawą przemocy domowej, jaką miał stosować wobec swojej rodziny. - Okazało się, że w przeszłości był karany za groźby karalne wobec swojej partnerki, a od kilku lat regularnie znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną, znieważenia policjantów w związku z interwencją domową, a także kierowania bezprawnych gróźb wobec stróży prawa czym chciał ich zmusić do odstąpienia od czynności służbowych - dodaje przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

Za wszystkie występki krewkiemu bielszczaninowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go policyjnym dozorem, nakazał opuścić mieszkanie oraz zakał zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.