bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2021
  • wyświetleń: 5920

Ksiądz oskarżony o pedofilię złamał zasady - był widziany w Bielsku-Białej

Ksiądz Jan W., były proboszcz parafii w Międzybrodziu Bialskim oskarżony o pedofilię, był widziany w Bielsku-Białej - donosi Gazeta Wyborcza. Złamał przy tym zasady jednorazowej zgody na wyjazd poza miejsce aktualnego przebywania. Informację dziennika potwierdza diecezja bielsko-żywiecka.

Reklama

ksiądz, kościół, koloratka, religia
Ksiądz oskarżony o pedofilię złamał zasady - był widziany w Bielsku-Białej · fot. sxc.hu


O księdzu Janie W. zrobiło się głośno latem zeszłego roku, kiedy to Janusz Szymik, jeden z mieszkańców Międzybrodzia Bialskiego, ujawnił, że był molestowany przez kapłana w dzieciństwie. Sprawa została nagłośniona po tym, gdy okazało się, że emerytowany ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, biskup Tadeusz Rakoczy spotkał się z Januszem Szymikiem i dowiedział się o molestowaniu, jednak, według dziennikarzy "Gazety Wyborczej", "nic z tą wiedzą nie zrobił". W rezultacie ksiądz molestował potem innego chłopca. Zareagował dopiero bp Roman Pindel, następca bp Rakoczego w diecezji bielsko-żywieckiej. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" ujawnili, że ksiądz Jan W. był niedawno widziany w jednym ze sklepów w Bielsku-Białej. Doniesienia te potwierdza kuria diecezji bielsko-żywieckiej. - Ksiądz Jan W. złamał zasady jednorazowej zgody na wyjazd poza miejsce aktualnego przebywania. W związku z naruszeniem tych zasad zostaną wobec księdza wyciągnięte przewidziane prawem konsekwencje kanoniczne i poinformowana zostanie Kongregacja Nauki Wiary. Według uzyskanych informacji osoba, z którą był widziany ksiądz Jan W. jest pełnoletnia - poinformowało Centrum Informacyjno-Medialne Diecezji Bielsko-Żywieckiej w specjalnym oświadczeniu.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.