bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 2054

Pokazał policjantom środkowy palec, może spędzić rok w więzieniu

Policjanci z dwójki zatrzymali 30-latka, który przebiegł przed ich oznakowanym radiowozem w miejscu niedozwolonym, a następnie znieważył mundurowych obraźliwym gestem i wulgarnymi obelgami. Bielszczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Może spędzić w więzieniu nawet rok.

Reklama

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Pokazał policjantom środkowy palec, może spędzić rok w więzieniu · fot. KWP Katowice


W sobotę późnym popołudniem mundurowi z komisariatu przy ulicy Kamińskiego patrolowali ulicę Karpacką. W pewnym momencie kilkanaście metrów przed nimi przebiegł w miejscu niedozwolonym mężczyzna. Pieszy nie miał założonej maseczki, a kiedy policjanci podjechali bliżej, odwrócił się, pokazał obraźliwy gest, tak zwany środkowy palec i wyzwał ich, używając niewybrednych obelg.

- Mundurowi zawrócili i postanowili wylegitymować krewkiego pieszego, który dopuścił się właśnie przestępstwa znieważenia stróżów prawa. Ten jednak przyspieszył kroku, a po chwili wszedł do swojej ogrodzonej nieruchomości. Kiedy policjanci podeszli - nadal zachowywał się wobec nich arogancko, używając wulgarnych przekleństw, wyrzucał policjantów i wciąż odmawiał okazania dokumentu. Kiedy nie pomogły wezwania i ostrzeżenia, a bielszczanin zaczął zaciskać pięści i stawał się coraz bardziej agresywny, stróże prawa użyli siły i obezwładnili agresora. Okazało się, że ma prawie dwa promile alkoholu. Został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 30-latek usłyszał zarzut znieważenia policjantów na służbie. Za ten występek może spędzić za kratami nawet rok. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.