bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2021
  • wyświetleń: 1935

Radni chcą stworzyć Dzielnicowy Fundusz Dróg

Budowa i modernizacja głównych tras w Bielsku-Białej to za mało. Ważne też są drogi osiedlowe, które wielokrotnie znajdują się w fatalnym stanie. Dlatego grupa radnych zaproponowała m by stworzyć specjalny fundusz który pozwoli na dokładne odtworzenie nawierzchni na pomniejszych trasach w mieście.

Reklama

Bielsko-Biała od lat inwestuje w rozwój infrastruktury drogowej - zauważyła grupa bielskich radnych. Jak napisali w interpelacji skierowanej do władz miasta, wydano setki milionów na ten cel. Powstały nowoczesne układy komunikacyjne.

- W międzyczasie miasto wykonuje też wiele prac remontowych innych dróg, w ramach których ujęte są też lokalne drogi osiedlowe. Niestety w większości są to remonty polegające na tzw. "łataniu dziur". Sytuacja jest więc taka, że po zimie powstają wyrwy w drodze w tych samych miejscach, a w innych powstają nowe - zauważyli przedstawiciele bielszczan.

Radni doszli więc do wniosku, że trzeba to zmienić. Dlatego zaproponowali utworzenie "Dzielnicowego Funduszu Drogowego".

- Polegać ma na wydzieleniu kwoty 30 milionów złotych rocznie i podzieleniu na 30 dzielnic po 1 milion. Wydatki te miałyby charakter inwestycyjny, ponieważ byłyby przeznaczone na modernizacje dróg. Nie pogorszy to wskaźnika, jakim jest nadwyżka operacyjna miasta. Działania w postaci modernizacji ulic na osiedlach z czasem poprawiłyby stan nawierzchni dróg - stwierdzili rajcy.

Pod dokumentem podpisali się radni Roman Matyja, Karol Makowski, Maksymilian Pryga oraz Szczepan Wojtasik.

Do tej propozycji Ratusz jeszcze się nie odniósł. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.