bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2021
  • wyświetleń: 2109

Nie będzie zielonych parkingów okolicach "Cygańskiego Lasu"

Tereny zielone, jak choćby "Cygański Las", cieszą się popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. Często jednak, aby pospacerować na łonie przyrody, podjeżdżają samochodami. A t owiąże się z kłopotami z parkowaniem. Niestety, kolejne pomysły, na stworzenie dodatkowych miejsc postojowych nie będą mogły być zrealizowane.

Junacka
Nie będzie zielonych parkingów okolicach "Cygańskiego Lasu" · fot. Google Maps


Z kolejną interwencją ws. rozwiązania problemu miejsc parkingowych w okolicy terenów rekreacyjnych na terenie "Cygańskiego Lasu" zwrócił się do władz Bielska-Białej miejscowy radny Jerzy Bauer. Zaproponował rozważenie utworzenia parkingów w okolicy skrzyżowania ulic Olszówki i Junackiej.

- Są tam dwa miejsca na których można utworzyć niewielkim kosztem, tzw. parkingi zielone. Obecnie są to trawniki o niewielkim znaczeniu przyrodniczym i estetycznym - zauważył przedstawiciel mieszkańców miasta. Jak jednak dodał, aby chronić tereny zielone przez zabetonowaniem, zaproponował utwardzenie tych miejsc ażurową płytą i wysianie trawy. - Powstałe w ten sposób utwardzone miejsca pozwolą mieszkańcom korzystającym z uroków "Cygańskiego Lasu" na zaparkowanie swoich pojazdów, szczególnie w okresie sobotnio-niedzielnego wypoczynku - stwierdził Bauer.

Jak się jednak okazuje, teren po południowo-zachodniej stronie ulicy Junackiej nie jest własnością miasta. A to - jak poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej - "wyklucza możliwość lokalizacji tam miejsc postojowych". - Natomiast teren po północno-wschodniej stronie jest własnością gminy, objęty on jednak jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jako "zieleń ekologiczna towarzysząca ciekom" - podał wiceprezydent. I wyjaśnił, że tam obowiązuje zakaz zabudowy. Wyjątkiem jest budowa sieci i urządzeń infrastruktury. - Nie ma prawnej możliwości wyznaczenia we wskazanych lokalizacjach miejsc parkingowych - podkreślił Kamiński.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.