bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 1626

Policjanci z drogówki podsumowali majówkę na bielskich drogach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Okres majówki to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez cały jej okres policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych. W czasie majowego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano 22 kolizje drogowe. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 7 kierowców na podwójnym gazie.

Reklama

Hybrydowy radiowóz trafi do KMP w Bielsku-Białej - 8.12.2020
Policjanci z drogówki podsumowali majówkę na bielskich drogach · fot. KWP Katowice


- Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z ruchu drogowego, prewencji oraz wydziałów kryminalnych. Mundurowi byli widoczni w newralgicznych miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego oraz w miejscach wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego - poinformował we wtorek asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci z drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety, zatrzymano 7 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. 4 kierowców złamało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego miały miejsce 22 kolizje drogowe.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj