Wiadomości

  • 4 maja 2021
  • 9 maja 2021
  • wyświetleń: 7742

Ścieżka rowerowa doprowadzi tylko do granicy z Czechowicami

Trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji budowy ścieżki rowerowej do granicy z gminą Czechowice-Dziedzice wzdłuż rzeki Biała. Wiele wskazuje na to, że nawet jak trasa powstanie na terenie Bielska-Białej, to po drugiej stronie granicy administracyjnej szybko nie będzie kontynuowana.

rower, wycieczka, ścieżka rowerowa, rajd rowerowy
Ścieżka rowerowa doprowadzi tylko do granicy z Czechowicami · fot. pixabay.com


Jak zauważyła bielska radna Urszula Szabla, wałami wzdłuż rzeki Biała, na terenie Komorowic Śląskich, biegnie "ścieżka rowerowa, która jest popularnym i cenionym przez mieszkańców miejscem relaksu i aktywnego wypoczynku".

- Ścieżka ta dochodzi do skrzyżowania z ulicą Mazańcowicką i tak się urywa. Kontynuacja jej do granicy z Czechowicami-Dziedzicami była w zamyśle i urzędu miasta u w pragnieniach mieszkańców, dlatego zwraca się z zapytaniem o stan przygotować do jej realizacji - napisała przedstawicielka bielszczan w swej interpelacji.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej jest w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej dla budowy tej trasy.

- Zgodnie z opracowaną wcześniej koncepcją, ścieżka szerokości 3 metrów będzie posiadać nawierzchnię z betonu asfaltowego oraz oświetlenie. Ścieżka stanowić będzie przedłużenie istniejącego odcinka kończącego się obecnie w rejonie ulicy Mazańcowickiej. Docelowo ścieżka będzie połączona z gminą Czechowice-Dziedzice, jednak obecnie, zgodnie z korespondencją prowadzoną z gminą, wstrzymuje się ona z projektowaniem ścieżek rowerowych do czasu pojawienia się możliwości uzyskania dofinansowania projektu z Unii Europejskiej - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Dlatego projektowana przez MZD ścieżka zakończy swój bieg na granicy z gminą Czechowice-Dziedzice w rejonie przeprawy przez Białą przy ulicy Sejmowej.

Jak dodał wiceprezydent, odbiór dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę planowane jest na trzeci kwartał tego roku. - Po opracowaniu szczegółowego kosztorysu robót budowlanych podjęta zostanie decyzja o wpisaniu inwestycji do planu robót drogowych na kolejne lata - poinformował Kamiński.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj