bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 maja 2021
  • wyświetleń: 833

Szpital Wojewódzki odmraża kolejne łóżka covidowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W Szpitalu Wojewódzkim zmniejsza się liczba łóżek dla chorych na COVID-19. Kolejnym etapem odmrożenia miejsc covidowych, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, objęto Oddział Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej oraz Urologii i Onkologii Urologicznej. Decyzja ma związek ze spadkiem liczby chorych na COVID-19.

szpital, choroba, leczenie, koronawirus
Szpital Wojewódzki odmraża kolejne łóżka covidowe · fot. pixabay


- Po "uwolnieniu" 20 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem, które funkcjonowały na laryngologii oraz 23 miejsc na urologii, Szpital Wojewódzki dysponuje 87 miejscami dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. W tym jest 17 miejsc na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla osób, które wymagają respiratoterapii. Dodatkowo osiem łóżek dla pacjentek chorych na Covid-19, znajduje się na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego - poinformowała Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj