bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 maja 2021
  • wyświetleń: 5345

Bielsko-Biała będzie miało swoje "Ciastko BB"

Wadowice mają swoje kremówki, Poznań rogale Marcińskie, w Warszawie są wuzetki, a jakie ciastko ma być znane w Bielsku-Białej?

Reklama

Wadowice mają swoje kremówki, Poznań rogale Marcińskie, w Warszawie są wuzetki, a jakie ciastko ma być znane w Biel
Bielsko-Biała będzie miało swoje "Ciastko BB" · fot. Pixabay


Jubileusz 70-lecia połączenia Bielska i Białej to doskonała okazja do przypomnienia historii miasta, zaprezentowania jego osiągnięć, pokazania zmian, jakie zachodzą w Bielsku-Białej. Przy okazji jubileuszu miasto chciałoby, aby powstało niezwykłe, nowe ciastko - ciastko BB.

Do udziału w konkursie zaprasza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski: - Jestem przekonany, że powstanie nowe ciastko, które wpisze się w kulinarną mapę Bielska-Białej i będzie smakowało nie tylko mieszkańcom, ale również gościom.

Celem konkursu jest opracowanie i wdrożenie do bielskiej gastronomii oraz punktów sprzedaży detalicznej receptury słodkiego wyrobu cukierniczego w postaci jednoporcjowego ciastka o dowolnym kształcie, wielkości i sposobie przygotowania. Ciastko ma być wizytówką miasta i powinno docelowo znaleźć się w asortymencie sprzedaży jak największej liczby punktów w Bielsku-Białej. Do udziału w konkursie Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zaprosił pracownie cukiernicze i ciastkarskie.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 18 maja w centrum konferencyjnym hotelu Dębowiec przy ul. Armii Krajowej 220 w Bielsku-Białej. Wyroby oceni jury złożone z przedstawicieli związków branżowych z zakresu cukiernictwa/ciastkarstwa (niebiorący udziału w konkursie), przedstawiciel Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych z Bielska-Białej i przedstawiciele organizatora - przewodniczącym jury jest prezydent miasta Jarosław Klimaszewski lub osoba przez niego wskazana. Oceniając ciastko, gremium weźmie pod uwagę smak, wygląd, możliwość wdrożenia do produkcji i zgodność merytoryczną - dobór składników wg przedstawionej receptury.

W nagrodę każdy z uczestników konkursu otrzyma dyplom oraz upominek z okazji 70-lecia połączenia miasta Bielska i Białej. Do laureata powędruje nagroda pieniężna w wysokości 5.000 zł.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.