bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 września 2012
  • wyświetleń: 1598

Nadburmistrz Wolfsburga w Bielsku

Z dwudniową wizytą w naszym mieście przebywał nadburmistrz Wolfsburga - Klaus Mohrs. Była to jego pierwsza wizyta w Bielsku-Białej.

Nadburmistrz Wolfsburga gościł w Bielsku-Białej
Nadburmistrz Wolfsburga gościł w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


laus Mohrs sprawuje swoją funkcję od początku bieżącego roku. Wcześniej zajmował się w wolfsburskim magistracie sprawami młodzieży i edukacji. Warto przypomnieć, że Wolfsburg to jedno z tych miast, z którymi Bielsko-Biała najdłużej utrzymuje partnerskie relacje. Już w marcu 1996 roku zawarty został między naszymi miastami układ o przyjaźni, a dwa lata później podpisana została umowa o partnerstwie. Współpraca odbywa się m.in. na niwie gospodarki, oświaty, kultury, turystyki i sportu.


Nadburmistrz Wolfsburga podczas pobytu miał okazję zapoznać się z bazą oświatową, a także z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną na terenie naszego miasta. Sporo uwagi poświęcono również prowadzonej na Dębowcu inwestycji związanej z budową stacji narciarskiej. W programie pobytu delegacji z Niemiec znalazł się również wyjazd do Oświęcimia.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.