bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 maja 2021
  • wyświetleń: 1952

Szpital Wojewódzki: Nowy tomograf już wkrótce będzie służył pacjentom

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z Agencji Rezerw Strategicznych najnowszej klasy tomograf komputerowy Prime SP Aquilion firmy Canon. Sprzęt kosztował ponad 2,5 mln złotych.

Reklama

szpital wojewódzki
Szpital Wojewódzki: Nowy tomograf już wkrótce będzie służył pacjentom · fot. bielsko.info


Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych placówki powiedział, że nowy tomograf zastąpi mocno wyeksploatowany model, 16-rzędowy aparat, który działa od 2005 roku. - Nowy tomograf posiada 80-rzędowy skaner, który gwarantuje uzyskanie 160 warstw w ciągu jednego, trwającego 0,35 sekundy, obrotu lampy. Urządzenie zapewnia możliwie największą jakość obrazu, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej dawki promieniowania - wyjaśnił dyrektor.

Nowy tomograf posiada najwyższej jakości skaner (gantrę) o średnicy 78 cm, który jest główną częścią tomografu i dzięki zaawansowanej technologii pozwala na szybkie postawienie diagnozy i badanie większej liczby pacjentów. Nowa, ulepszona konstrukcja gantry gwarantuje łatwy dostęp do pacjentów zarówno z przodu, jak i z tyłu, co jest bardzo istotne w przypadku osób podłączonych do aparatury podtrzymującej życie.

Stół o nośności do 315 kg, posiada również opcję ruchu poprzecznego, co znacznie ułatwia pracę osób wykonujących badanie. Możliwość obniżania stołu do bardzo niskiej pozycji zapewnia komfort m.in. osobom z niepełnosprawnością ruchową i ułatwia ich pozycjonowanie.

Instalacja nowego tomografu potrwa około miesiąca.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.