bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2021
  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 3107

[FOTO] Władze Bielska-Białej uczciły Święto Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie w jedno z najważniejszych świąt państwowych - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Jarosław Klimaszewski - prezydent Bielska-Białej i Janusz Okrzesik, przewodniczący Rady Miejskiej oddali hołd pod pomnikiem Konfederatów Barskich.

Reklama

Władze Bielska-Białej uczciły Święto Konstytucji 3 Maja - 03.05.2021 · fot. UM Bielsko-Biała


To były już drugie obchody Święta Konstytucji 3 Maja w pandemii. Sytuacja nie pozwoliła na zorganizowanie tradycyjnego apelu na placu Ratuszowym oraz defilady wojskowej czy koncertów z udziałem publiczności. Miasto zostanie udekorowane flagami narodowymi, a pod pomnikiem Konfederatów Barskich zostaną złożone symboliczne wiązanki kwiatów od władz miasta.

Z okazji Święta Flagi oraz 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Bielskie Centrum Kultury przygotowało specjalny koncert galowy, który został zaprezentowany on-line 3 maja o godzinie 15.00 na stronie BCK oraz na Facebooku tej instytucji.

Loading...


W koncercie wystąpiili Bielska Estrada pod kierownictwem Bożeny Bieńczyk, big band pod dyrekcją Marzeny Grzybowskiej oraz soliści: Marta Świątek-Stanienda, Aleksandra Borawska, Monika Mendrok-Mika, Janusz Łukaszek i Sebastian Gabryś. Zaprezentują pieśni patriotyczne i tradycyjne tańce polskie dla uczenia święta narodowego. Nie zabraknie i lżejszego repertuaru, muzyki rozrywkowej. Artyści przypomną przeboje patronki Bielskiego Centrum Kultury, niedawno zmarłej Marii Koterbskiej, oraz utwory z repertuaru zespołu Golec uOrkiestra.

Patronat nad koncertem objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.