Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3640

Jest nowy p.o. dyrektora bielskiego Studia Filmów Rysunkowych

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński powołał Macieja Chmiela na pełniącego obowiązki dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Kadencja rozpocznie się 1 maja.

Jest nowy dyrektor bielskiego Studia Filmów Rysunkowych
Jest nowy p.o. dyrektora bielskiego Studia Filmów Rysunkowych · fot. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Spo


Maciej Chmiel jest absolwentem historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych kursów w Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Executive MBA University of Illinois i UW. W latach 80. Był uczestnikiem ruchu trzeciego obiegu - organizował festiwal Róbrege, pełnił funkcję menadżera zespołu Dezerter, był członkiem redakcji pisma Brulion.

W latach późniejszych pracował jako dziennikarz prasowy oraz autor programów radiowych i telewizyjnych (Tygodnik Literacki, Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP). Był pomysłodawcą Fryderyków, wicedyrektorem festiwali w Opolu i w Sopocie, dyrektorem Programu 2 Telewizji Polskiej oraz wicedyrektorem Biura Handlu TVP, producentem programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych, płyt i wideoklipów. Ekspert i juror na festiwalach animacji Cartoon Forum (Tuluza), Animateka (Lublana), AniFilm (Trzeboń), Warsaw Kids Film Forum (Warszawa).

Przed nowym dyrektorem SFR duże wyzwanie - wkrótce rozpocznie się budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji, które stanowić będzie połączenie nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Centrum tworzone będzie w oparciu o dorobek Studia Filmów Rysunkowych. Projekt budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji otrzymał dofinansowanie w wysokości 15,1 mln zł z funduszy norweskich. Koszt całej inwestycji, która ma zostać zakończona w 2023 r., to 32 mln zł.

mp / bielsko.info

źródło: gov.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.