Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3011

Jest szansa na organizację przeglądu piosenki oazowej na Rynku

Młodych, zdolnych artystów w Bielsku-Białej nie brakuje. Część z nich na przykład występuje w parafialnych chórkach i zespołach. Niewykluczone, że ich talenty poznać będzie można podczas organizowanego w mieście przeglądu piosenki oazowej, który zostanie zorganizowany z okazji setnej rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Jest szansa na organizację przeglądu piosenki oazowej na Rynku
Jest szansa na organizację przeglądu piosenki oazowej na Rynku · fot. Julia Krzenek


W tym roku obchodzony jest jubileusz 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, legendarnego twórcy Ruchu Światło-Życie, "który w sposób znaczny rozwinął się również w diecezji bielsko-żywieckiej oraz parafiach znajdujących się na terenie Bielska-Białej" - przypomniała grupa bielskich radnych Karol Markowski, Roman Matyja, Szczepan Wojtasik, Maksymilian Pryga.

- Niemal w każdej bielskiej parafii z powodzeniem działa oaza lub schola, która upiększa swoim śpiewem liturgie oraz angażuje się w życie lokalne społeczności. Często są to bardzo utalentowane osoby, które mogłyby się pokazać szerszej publiczności, m.in. podczas spontanicznych koncertów na bielskim rynku, Paru Słowackiego czy Placu Chrobrego - stwierdzili.

Dlatego, kiedy już minie pandemia kroronawieursa, zaproponowali władzom miasta rozważenie organizacji lub współorganizacji Bielskiego Przeglądu Piosenki Oazowej im, ks. Franciszka Blachnickiego. - Tego typu inicjatywy nie generują dużych kosztów, odbywają się na przygotowanej scenie i infrastrukturze, która służy przez cały sezon, często spotykają się z dużym zainteresowaniem oraz promują lokalnych artystów, czy wokalistów, którzy mogą pokazać swoje możliwości i talenty - dodali przedstawiciele bielszczan.

W odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej stwierdził, że propozycja ta "wymaga dodatkowych ustaleń organizacyjnych dotyczących wybory miejsca i daty przeglądu, doboru uczestników, a także możliwości wykorzystania tego wydarzenia do przeprowadzenia akcji edukacyjnych miedzy innymi w zakresie pieczy zastępczej".

- Proponuję zorganizowanie spotkania, podczas którego zostaną omówione wskazane zagadnienie - zaproponował wiceprezydent. Termin spotkania zostanie podany w najbliższym czasie.

raz, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.