bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3218

[ZDJĘCIA] Szkoły w Bielsku-Białej pod specjalnym dozorem

"Nieokreślone grupy osób" łamią przepisy i niszczą mienie miejskie, tym samym narażając mieszkańców Bielska-Białej na zbędne koszty. Wandalom miasto postanawia wydać wojnę, i objąć m.in. szkoły i tereny przyszkolne specjalnym dozorem.

Szkoły w Bielsku-Białej pod specjalnym dozorem · fot. Karol Markowski


Coraz częściej można zauważyć dewastacje nowych obiektów szkolnych i innych należących do miasta - zauważył bielski radny Karol Markowski. Jak dodał, zniszczenia te "dokonywane są przez bliżej nieokreślone grupy osób".

- Osoby te nie przestrzegają obowiązujących przepisów związanych ze stanem pandemii oraz bezprawnie wchodzą na teren obiektów zamkniętych, nie zważając na apele i informacje zamieszczane przez zarządców tychże obiektów - podkreślił przedstawiciel bielszczan.

Jako przykład podał zdewastowane w ostatnim czasie boisko szkolne przy Szkole Podstawowej numer 9 przy ulicy Piłsudskiego oraz ogródek jordanowski przy ulicy Wyzwolenia. Dlatego zaapelował do władz miasta o wzmożenie patroli służb mundurowych.

Z odpowiedzi Piotra Kuci, zastępcy prezydenta Bielska-Białej wynika, że straż miejska wzmocniła działania "mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w rejonie obiektów szkolnych i terenów rekreacyjnych". - Funkcjonariusze nawiążą także kontakt ze szkołami w celu identyfikacji zagrożeń występujących w danej okolicy - zapewnił wiceprezydent.

Jednocześni dyrektorzy szkół mają zostać zobowiązani do niezwłocznego informowania policji o występowaniu przypadków naruszania porządku publicznego. - Szkoła Podstawowa numer 9 i Ogród Jordanowski przy Wyzwolenia zostały objęte Kartą Zadań Doraźnych , co powoduje zwiększenie częstotliwości przeprowadzanych patroli przez strażników miejskich - podkreślił Kucia.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.