Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2423

Bezrobocie w Bielsku-Białej jednym z najniższych w Polsce

Bielsko-Biała znalazło się na siódmym miejscu w Polsce wśród największych miast i powiatów z najmniejszym bezrobociem - w zestawieniu przygotowanym przez portal tuwartomieszkac.pl na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego za marzec 2021 roku.

pup, powiatowy urząd pracy
Pod koniec maja więcej bezrobotnych w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


GUS podał swe najnowsze (za marzec) dane o poziomie w bezrobocia w Polsce. Jak informuje portal "Tu warto mieszkać", który na podstawie tych danych stworzył listę tych powiatów i największych polskich miast (tzw. miast na prawach powiatu), w których bezrobocie jest najniższe i w których jest ono najwyższe, Bielsko-Biała jest na 7. miejscu w Polsce wśród największych miast i powiatów z najmniejszym bezrobociem.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na koniec marca stopa bezrobocia w kraju wynosiła 6,4 proc. (spadek o 0,1 proc. w stosunku do lutego br.), w województwie śląskim 5,1 proc. (spadek o 0,1 proc.), zaś w powiecie bielskim 4,6 proc. (bez zmian w stosunku do lutego).

- W marcu 2021 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano wzrost w ewidencji liczby bezrobotnych o 48 osób w stosunku do lutego 2021 r. Zarejestrowano 663 osoby, to jest. o 43 osoby więcej niż w miesiącu poprzednim, z czego 67,9 proc. stanowili bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 53,4 proc, to kobiety. Osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały, stanowią 6,3 proc. z ogółu osób zarejestrowanych w marcu 2021 r. Zarejestrowano również 46 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 15,3 proc. osób - informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Marek Hetnał.

Do bielskiego PUP w marcu zgłoszono 1.217 wolnych miejsc pracy, tj. o 209 więcej niż w lutym; 31 ofert dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 1.047 wakatów w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 170 miejsc pracy subsydiowanej.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.