bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2021
  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 8626

Od 4 maja kolejne zmiany w sieci komunikacyjnej MZK

Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego poinformował o wprowadzeniu kolejnego etapu zmian optymalizacyjnych na sieci komunikacyjnej w Bielsku-Białej. Zmiany wejda w życiu we wtorek, 4 maja.

Autobus MZK Bielsko-Biała
Autobus MZK Bielsko-Biała · fot. Grzegorz Macura / MZK Bielsko-Biała


  • Od 4 maja zlikwidowana zostaje linia nr 36 oraz uruchomiona zostaje nowa linia pracownicza P3 relacji Warszawska Dworzec - Czechowice-Dziedzice Orzeszkowej kursująca przez ul. Wałową, ul. Podwale oraz ul. Michała Grażyńskiego. Trasa przejazdu linii P3 została przedstawiona na poniższym schemacie.


Trasa przejazdu linii P3
Trasa przejazdu linii P3 · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


  • Na linii nr 19 zostaje uruchomiony dodatkowy przystanek Konwojowa Marbet.


  • Na linii nr 13 oraz 13W uruchomione zostają dodatkowe przystanki na trasie przejazdu:

- w kierunku Hałcnowa/Krzemionek: Grażyńskiego Mazańcowicka, Grażyńskiego Fiat II oraz Grażyńskiego Fiat I;
- w kierunku Lipnika: Grażyńskiego Fiat I, Grażyńskiego Fiat II, Grażyńskiego Mazańcowicka, Katowicka Skrzyżowanie, Katowicka Polmozbyt.

W związku z powyższym wprowadzone zostają korekty w godzinach odjazdów.

  • Na linii nr 24 kurs wyjazdowy z zajezdni MZK do Wapienicy w soboty i niedziele zostaje skierowany do przystanku Partyzantów Belos a następnie zgodnie z trasą przejazdu linii.


Nowe rozkłady jazdy są już dostępne w aplikacji OnTime oraz na stronie www.rozklady.bielsko.pl. Aby wyszukać nowy rozkład jazdy należy wybrać numer linii, kliknąć na konkretny przystanek, a następnie wybrać z kalendarza datę 4 maja.

Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego poinformował również o przywróceniu od 4 maja, w dni robocze, kursowania linii D oraz kursów na liniach nr 32 o godz. 8.57 z przystanku Hałcnów Kościół oraz o godz. 9.35 z przystanku Os. Karpackie Kościół do Zajezdni MZK. Ponadto przywrócony zostaje kurs linii nr 35L o godz. 15:00 z przystanku Warszawska Dworzec.

mp / bielsko.info
źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.