Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2021
  • 8 maja 2021
  • wyświetleń: 22133

"Floriańska" po Kuchennych Rewolucjach to teraz "Bistro Śliwa"

W jednym z ostatnich odcinków programu "Kuchenne Rewolucje" Magda Gessler próbowała pomóc restauracji "Floriańska". Małżeństwo właścicieli przejęło restaurację w najgorszym z możliwych momentów - na początku pandemii. Mimo ogromnych chęci, mają problem z liczbą klientów.

"Floriańska" po Kuchennych Rewolucjach to teraz "Bistro Śliwa"
"Floriańska" po Kuchennych Rewolucjach to teraz "Bistro Śliwa" · fot. TVN


Położony w Beskidzie Śląskim Szczyrk to kurort, w którym zwykle o każdej porze roku pojawiały się tłumy turystów. Pandemia szczególnie dotknęła to liczące kilka tysięcy mieszkańców miasteczko. Zrobiło się tu pusto i cicho. Nieczynne są liczne lokale małej i dużej gastronomii. O przetrwanie walczy także sąsiadująca z remizą Ochotniczej Straży Pożarnej restauracja "Floriańska". Prowadzą ją Stefan i Gabrysia - małżeństwo, które przed dwunastoma laty, jeszcze za poprzednich właścicieli, wyprawiło tu swoje wesele. Co więcej, także tutaj, dwa lata później świętowali chrzciny swojej córki. "Floriańska" pamięta też wiele rocznic i innych uroczystości Stefana i Gabrysi.

Gdy ponad rok temu, na początku walki z pandemią pojawiła się okazja przejęcia lokalu, para zdecydowała się na skok na głęboką wodę. Mimo wprowadzanych obostrzeń weszli w ryzykowny biznes gastronomiczny, jak mówią, z sentymentu. Nie mogli pozwolić, by tak bliska im restauracja trafiła w obce ręce. Za poryw serca zapłacili jednak wysoką cenę. Zamknięcie przez kolejne rozporządzenia "Floriańskiej" spowodowało odpływ klientów, a jak nie ma gości to i nie ma pieniędzy. Gabrysi i Stefanowi przyszło co miesiąc dopłacać do interesu, zwłaszcza że za wszelką cenę chcieli zatrzymać w lokalu załogę. Ale wiadomo, że długo tak się nie da. Restauracji grozi spektakularna katastrofa. Chyba, że Magdzie Gessler uda się ją powstrzymać!

Loading...


Kiedy Magda Gessler zjawiła się w lokalu - zwróciła uwagę na dekoracje. Stwierdziła, że jest ambitna i na pewno właściciele się starali. Zamówiła zupę pomidorową z ryżem, żeberko, kotlet z kością, pieróg z mięsem. Zanim jednak spróbowała dań, pojawiło się przed nią czekadełko - sałatka. Wyglądała ładnie, ale nie była smaczna.

Pomidorowa była mało słodka - kiedy Gessler ją dosłodziła, było do zjedzenia. Pieróg miał za dużo kurczaka, co nie spodobało się restauratorce. Żeberko było bardzo słone, a kapusta była niejadalna. Kotlet, który jest specjalnością kucharza Marka, okazał się genialny! Tak samo jak sos borowikowy.

Gessler zaprosiła właścicieli, aby im oznajmić, że mają w lokalu dania pyszne i niejadalne. Dowiedziała się, że tuż przed covidem para przejęła lokal. Niestety, pandemia i brak turystów mocno pokrzyżowały ich plany. Poprosiła ich o to, aby kucharz przygotował dane, które uwielbia ale nie ma go w knajpie.

Magda Gessler pomoże zadłużonej restauracji ze Szczyrku?
Magda Gessler pomoże zadłużonej restauracji ze Szczyrku? · fot. TVN


Następnego dnia restauratorka została ugoszczona specjalnościami Marka: grochówka, zalewajka, pierogi ruskie i pstrąga. Wszystko wyglądało pysznie - a jak smakowała? Grochówka była genialna. Zalewajka bardzo jej smakowała. Pierogi ruskie ze skwarkami i pstrąg były bardzo dobre. - Marku, jesteś bardzo zdolny - wyznała.

W kuchni był duży bałagan. Niestety było brudno i wiele rzeczy się lepiło. Dodatkowo znajdowały się tam rzeczy biurowe. Ekipa obiecała, że wyczyści kuchnię przed finałową kolacją.

Przyszedł czas na zmiany. Magda Gessler oznajmiła, że miejsce będzie się nazywać "Goło i wesoło". - Tutaj będzie striptiz. Goście wchodzą i ciągną losy - czy ktoś się ma rozebrać od góry do pasa - wyznała i dodała po chwili, że to był żart!

"Floriańska" po Kuchennych Rewolucjach to teraz "Bistro Śliwa"
"Floriańska" po Kuchennych Rewolucjach to teraz "Bistro Śliwa" · fot. TVN


Tak naprawdę lokal będzie nosić nazwę "Bistro Śliwa", a klimat w restauracji będzie górski. Na stołach będą stały: gar z grochówką, gar z rosołem, półmiski z kotletami, śliwki w occie. Klienci będą kupować dania na wynos. Ponadto między godziną 11 a 15 zupy będą za 1 złotówkę.

Kolacja wyszła znakomicie! Sama Gessler obsługiwała klientów. Goście byli zachwyceni jedzeniem. Wiele osób powtarzało, że grochówka jest jak u babci - gęsta i bardzo dobrze doprawiona. Właściciele uwierzyli, że może im się udać!

Magda Gessler wróciła do lokalu po siedmiu tygodniach. Okazało się, że przy "Bistro Śliwa" otworzyła się mała budka przy której stała długa kolejka klientów! Właściciele mieli doskonałe humory. Gości nie brakuje - wiele osób poleca sobie ten lokal. Gessler spróbowała wszystkich dań, które razem przygotowali. Była zaskoczona genialnym smakiem każdej potrawy!

Loading...


Odcinek "Kuchennych Rewolucji" ze Szczyrku można obejrzeć w serwisie VOD player.pl, a najciekawsze momenty odcinka - tutaj.

mp / bielsko.info

źródło: RMF FM, Dzień Dobry TVN

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.