bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 września 2012
  • wyświetleń: 2757

Stadion powstanie szybciej?

Budowa stadionu piłkarskiego w Bielsku-Białej ostro ruszyła. Według zapowiedzi ma jeszcze przyspieszyć i powinna zostać zakończona nawet o pół roku wcześniej.

Stadion Miejski w Bielsku-Białej
Stadion Miejski w Bielsku-Białej · fot. ab / bielsko.info


Od kilku tygodni trwają prace budowlane nad nowym stadionem w Bielsku-Białej. Pierwszy etap to budowa trybuny północnej. W ostatniej chwili zdecydowano, że z użytku ma być wyłączona także trybuna za bramką. Tam także ma się rozpocząć budowa.

Niewykluczone, że ten pomysł jednoczesnego budowania dwóch trybun znacznie przyspieszy prace. Wstępnie mówiło się, że obiekt będzie gotowy jesienią 2014 roku. Tymczasem obecne prognozy są znacznie bardziej optymistyczne.

- Według nowego terminarza oddanie obiektu się przyspieszy i mówimy o przełomie 2013/14 roku. Za tym muszą iść także finanse, bo chodzi o przyspieszenie płatności - mówił w lokalnych mediach Lubomir Zawierucha, wiceprezydent Bielska-Białej.

Stadion ma pomieścić 15 tysięcy widzów.

new / bielsko.info, źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.