bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2561

Jedna oferta w przetargu na dostawę pięciu nowych autobusów dla MZK

O przetargu na dostawę pięciu nowych autobusów spalinowych klasy MAXI dla MZK Bielsko-Biała pisaliśmy w połowie marca. W postępowaniu przetargowym napłynęła jedna oferta - firmy Solaris Bus & Coach z Bolechowa pod Poznaniem. To nie jedyne zakupy taborowe bielskiego przewoźnika.

MZK już teraz świętuje 125-lecie bielskiej komunikacji publicznej
Jedna oferta w przetargu na dostawę pięciu nowych autobusów dla MZK · fot. www.komunikacja.bielsko.pl


Przypomnijmy, według ogłoszenia o przetargu, pojazdy mają mieć długość od 11,50 do 12,50 metra, a każdy z nich ma na pokład zabierać minimum 25+1 osób. Minimum 8 siedzeń ma być z dostępem bezpośrednio z niskiej podłogi, w tym 4 siedzenia wykonane mają być jako siedzenia specjalne dla pasażerów starszych lub niepełnosprawnych - o wyróżniającej się barwie od pozostałych oraz oznaczone specjalnymi piktogramami.

Jak zauważa Beskidzki Informator Komunikacyjny "Nowy Mig", nowe autobusy klasy MAXI wzbogacą się o kilka nowości, m.in. zastosowanie środkowych drzwi odskokowo-przesuwnych. Nowością w pojazdach będzie duży tylny wyświetlacz, na którym obok numeru linii znajdzie się także kierunek jazdy oraz dodatkowy wyświetlacz wysokiego kontrastu zamontowany w okolicach przednich drzwi. W porównaniu do wcześniejszych zakupów zmieni się także kolor wyświetlaczy - bursztynowy zostanie zastąpiony białymi diodami. W środku pojazdu zamontowany zostanie wyświetlacz LCD prezentujący informacje o trasie przejazdu.

Wczoraj odbyło się otwarcie ofert. W postępowaniu napłynęła jedna - firmy Solaris z Bolechowa pod Poznaniem. Marka, należąca obecnie do hiszpańskiej grupy CAF, wyceniła ofertę na 6,5 mln zł netto - cena za jeden pojazd ma wynieść 1,3 mln zł. Nowe autobusy mają być dostarczone do pięciu miesięcy od daty podpisania umowy.

To nie jedyne zakupy MZK Bielsko-Biała. Bielski przewoźnik wzbogaci się wkrótce również o cztery autobusy klasy MEGA, czyli przegubowe. Przetarg ogłoszono 21 kwietnia, a oferty mamy poznać 26 maja. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych, niskopodłogowych, niskoemisyjnych autobusów.

mp / bielsko.info
źródło: MZK Bielsko-Biała, www.nowymig.cba.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.