Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1952

Grupa Beskidzka GOPR podsumowała pierwszy kwartał 2021 roku

156 działań ratowniczych wykonali w pierwszym kwartale tego roku ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR. Goprowcy podsumowali właśnie swoje działania w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku.

gopr beskidy
Grupa Beskidzka GOPR podsumowała pierwszy kwartał 2021 roku · fot. GOPR Beskidy


- Pierwszy kwartał 2021 roku był bardzo pracowity dla ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR. Przeprowadzono ogółem 156 działań ratowniczych, w tym 32 wyprawy i 102 akcje w terenie górskim. Osiem razy zadysponowano śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pomocy wymagało 187 ratowanych, niestety wśród poszkodowanych zanotowaliśmy dwa zgony - informuje Grupa Beskidzka GOPR.

- Pomimo wciąż zimowej aury w wyższych partiach Beskidów, w górach obserwujemy duży ruch turystyczny, w tym coraz więcej rowerzystów górskich. To właśnie ta grupa wymagała najczęstszej pomocy ratowników w minionym, 2020 roku. Wystarczy wspomnieć, że w rekordowym pod względem ilości interwencji roku 2020, blisko 200 z ogółu 524 wypadków górskich to właśnie wypadki z udziałem rowerzystów. Ten bardzo dynamicznie rozwijający się w Beskidach sport, jak i obserwowany coraz większy ruch turystyczny sprawiają, że ratownicy z roku na rok wyjeżdżają do coraz większej liczby wypadków w terenie górskim - dodają goprowcy.

O wspomnianej trudnej sytuacji w wyższych partiach Beskidów świadczy m.in. akcja,

mp / bielsko.info

źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.