bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2100

Hałcnów: Mieszkańcy zgłosili szereg utrudnień na drogach

Po zimie, która niemało dała się we znaki drogowcom i kierowcom, Rada Osiedla Hałcnów postanowiła zebrać od mieszkańców informacje o tym, gdzie trzeba załatać dziury w drogach. Bielszczanie zgłosili sporo ubytków oraz utrudnień na miejskich ulicach.

Brzechwy
Hałcnów: Mieszkańcy zgłosili szereg utrudnień na drogach · fot. FB/Rada Osiedla Hałcnów


Pod koniec marca przedstawiciele Rady Osiedla Hałcnów przypomnieli, że każdego roku, na wiosnę, przeprowadzany był wraz z przedstawicielem Miejskiego Zarządu Dróg objazd dróg w dzielnicy, co do których zgłaszane były informacje o złym stanie po zimie.

- W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, przeprowadzimy taki objazd sami. Jednocześnie tegoroczna zima zostawiła po sobie liczne, nieprzyjemne ślady. Dlatego mamy prośbę o zgłaszanie dróg w złym stanie po zimie, można na email: ro.halcnow@um.bielsko.pl - napisali na facebook’owym profilu rady.

Na tę propozycję mieszkańcy dzielnicy odpowiedzieli ochoczo.

Do napraw bieżących zakwalifikowano ulice: Suchy Potok, Jowisza, J. Jasińskiego, Janowicką, Elektryków oraz Odysei.

Z kolei potrzebę gruntownego remontu zgłoszono na ulicach: Agronomówka, Porąbki, Pod Dębem, Jana Brzechwy, Helską, Taterniczą, Głośną, Spartakusa orz Orchidei.

Innych prac wymaga także ulica Nowy Świat, Architektów oraz Wyzwolenia.

- Ważne dla mieszkańców, którzy zgłaszali lokalizacje, których nie ma na liście: ul. Suchy Potok - końcowy odcinek, ul. J. Braka - końcowy odcinek, ul. Zagrody za sklepem Kosmos, ul. Wyzwolenia - pobocze - informację o tych lokalizacjach zamieścimy w osobnym wpisie w najbliższych dniach, ponieważ toczy się dla nich odrębne postępowanie - czytamy we wpisie rady.

Co ważne, lista jest otwarta i może być uzupełniona w późniejszym terminie.

- Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (lokalizacja, opis, 2-3 zdjęcia) na nasz email: ro.halcnow@um.bielsko.pl - zachęcają przedstawiciele Rady Osiedla Hałcnów.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.