Reklama

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2030

Bielscy strażacy zarejestrowani w bazie dawców szpiku

Bielscy strażacy przyłączyli się do akcji „Zestawu na 5” organizowanej przez Fundację DKMS, która ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Funkcjonariusze są gotowi oddać swoje komórki macierzyste i szpik kostny, aby uratować komuś życie.

szpik, PSP Bielsko Biała
Bielscy strażacy zarejestrowani w bazie dawców szpiku · fot. KM PSP Bielsko Biała


Strażacy pomagają nie tylko w czasie pożarów czy miejscowych zagrożeń. Włączanie się w akcje, dzięki którym mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym jest dla nich największą satysfakcją, zgodnie ze strażacką maksymą „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”.

W trosce o zdrowie chorych obywateli strażacy zachęcają do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku i sami się rejestrują. Ludzie zmagający się z białaczką czekają na swojego bliźniaka genetycznego, którym może być każdy z nas.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większa szansa dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego. Rejestrując się, zwiększasz szansę na uratowanie komuś życia.

Szczegóły akcji „Zestaw na 5” znajdują się na stronie :
https://www.dkms.pl/dzialaj/pomoz-inaczej/zamow-zestaw-na-5

ar / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.