Wiadomości

  • 23 kwietnia 2021
  • 24 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3544

Spektakle bez barier - Teatr Polski dostępny dla niepełnosprawnych

Teatr Polski otrzymał dofinansowanie z programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu „Spektakle bez barier - edycja 2021”. Wniosek bielskiej instytucji kultury został bardzo dobrze oceniony i znalazł się na samym szczycie tabeli beneficjentów.

makieta, Teatr Polski
Teatr Polski dostępny dla niepełnosprawnych - makieta skonstruowana przez Annę Uniwersał · fot. Teatr Polski


Celem programu Kultura Dostępna jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. Teatr Polski realizuje z powodzeniem tego typu działania już od ponad siedmiu lat. Organizowane są zwłaszcza spektakle i wydarzenia przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Projekt „Spektakle bez barier” cieszy się dużym uznaniem wśród odbiorców, wciąż się rozwija o nowe działania i zyskuje coraz szersze grono uczestników. Dzięki dofinansowaniu Teatr będzie mógł kontynuować i nadal rozwijać projekt.

Wykonanie makiety budynku Teatru Polskiego uwidocznionej na zdjęciu: Anna Uniwersał.

ar / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj