Wiadomości

  • 21 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3980

Kierowcę z Bielska-Białej zdradziła... amfetamina pod nosem

Policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault, który miał pod nosem resztki zażytego wcześniej narkotyku. 33-letni bielszczanin posiadał przy sobie amfetaminę oraz jest podejrzewany o kierowanie samochodem pod jej wpływem. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grożą mu 3 lata za kratami.

policja, radiowóz
Kierowcę z Bielska-Białej zdradziła... amfetamina pod nosem · fot. Urząd Marszałkowski


W poniedziałek późnym wieczorem stróże prawa z bielskiego wydziału prewencji patrolowali okolice ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach. Uwagę policjantów zwrócił kierujący samochodem renault, którego sposób jazdy i zachowanie za kierownicą wzbudziło podejrzenia policjantów.

- Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Podczas rozmowy z policjantami 33-latek wyraźnie się denerwował, a sposób w jaki się wypowiadał świadczył, że mógł być pod wpływem narkotyków. Mundurowi zauważyli, że pod nosem ma ślady białego proszku, takie jak po zażyciu amfetaminy. Zdecydowali się dokładniej skontrolować 33-latka podejrzewając, że może posiadać przy sobie narkotyk. Chwilę później okazało, się że mężczyzna ukrywa przy sobie woreczek z amfetaminą - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków, badanie policyjnym narkotesterem potwierdziło, że był pod wpływem środków odurzających, dlatego została mu także pobrana krew. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za które grożą mu nawet 3 lata za kratami, a po uzupełnieniu zarzutów o prowadzenie pojazdu w stanie po ich użyciu także zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.