Wiadomości

  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1390

5 powodów, dlaczego warto mieć certyfikat SSL dla swojej strony

Materiał partnera:

Nieustannie mówi się o bezpiecznych zakupach w sieci. Coraz więcej właścicieli witryn decyduje się na zakup certyfikatu. Przemawia do nich nie tylko bezpieczeństwo, ale także inne korzyści wynikające z posiadania SSL. Chcesz wiedzieć jakie? Dowiesz się w tym artykule.

5 powodów, dlaczego warto mieć certyfikat SSL dla swojej strony


Co to jest SSL?Zacznijmy od tego, że SSL jest protokołem zabezpieczającym komunikację odbywającą się w Internecie. Dzięki niemu wszelkie informacje wysyłane między przeglądarką użytkownika a serwerem są szyfrowane. Certyfikat SSL jest narzędziem poświadczającym wiarygodność domeny oraz jej właściciela.

Jak sprawdzić, czy dana strona posiada certyfikat SSL? To proste!

  • Spójrz na pasek adresu w przeglądarce internetowej. Jeżeli jest ona zabezpieczona certyfikatem SSL, to posiadać będzie przedrostek https://, jeżeli nie - będzie to http://.
  • W zależności od przeglądarki i rodzaju certyfikatu, wyświetlać się będzie kłódka lub zielony pasek z nazwą firmy będącej w posiadaniu certyfikatu. Jeżeli strona jest niezabezpieczona, przeglądarka również poinformuje nas o tym.


1. Bezpieczeństwo użytkowników

Certyfikat SSL powinien być wdrożony na każdej stronie, na której w jakikolwiek sposób są wykorzystywane lub przetwarzane dane użytkowników, a także dochodzi do dokonywania płatności. Mówimy tu przede wszystkim o sklepach internetowych, bankowościach internetowych, serwisach szkolnych, blogach, wizytówkach firmy, hotelach z możliwością rezerwacji itp. Zielona kłódka obok adresu witryny sprawi, że użytkownicy będą czuć się bezpiecznie i nie będą obawiać się kradzieży danych. Szyfrowanie połączenia miedzy serwerem a stroną www będzie blokować wszelkie próby wyłudzenia informacji. Twoja strona zyska zaufanie użytkowników. Ważnym aspektem jest także to, że bez certyfikatu SSL nie będzie możliwości płatności kartą kredytową za zakupy!

2. Wpływa pozytywnie na SEO

Google lepiej traktuje strony www z certyfikatem SSL. Gigant stara się wyświetlić użytkownikowi najbardziej wiarygodne wyniki wyszukiwania. Zatem strony stosujące zabezpieczenie HTTPS są wyżej wyświetlane. Interesuje Cię wysoka sprzedaż w Twoim sklepie? Zadbaj o bezpieczeństwo.

3. Wiarygodność danych

Coraz więcej słyszy się, że osoby trzecie przechwytują dane wysyłane z przeglądarki do serwera i odpowiednio je modyfikują. Jest to atak zwany „Man in the middle”. SSL chroni przed takimi sytuacjami szyfrując dane, więc nie ma możliwości zmiany ich. Certyfikat jest niezawodny i daje gwarancję wiarygodności danej strony. Możesz mieć pewność, że dane trafią do odpowiedniego odbiorcy.

4. Ochrona przed phishingiem

Czym jest phishing? To metoda polegająca na podstawieniu użytkownikowi fałszywej strony internetowej, wyglądającej identycznie jak ta prawdziwa, w celu wykradania danych. Ofiara nie dostrzega żadnej różnicy, więc rozpoczyna próbę logowania się do serwisu, a dane trafiają do atakującego. Fałszywa strona różni się jedynie jednym - brakiem certyfikatu. SSL potwierdza autentyczność strony. Dajesz użytkownikowi informacje, że Twoja strona jest prawdziwa i bezpieczna.

5. Większe zaufanie

Użytkownik wchodząc na Twoją stronę od razu będzie wiedział, że używasz SSL. W przeglądarce obok adresu będzie widniała zielona kłódka. Użytkownik będzie czuł się bezpieczny logując się do Twojego serwisu, a Ty zyskasz prestiż. Niezwykle ważna kwestia w sklepach internetowych. Kupujący będzie wiedział, że dbasz o jego dane i nie będzie obawiał się złożenia zamówienia.

Istnieje duże powiązanie miedzy certyfikatem a współczynnikiem odrzuceń. Okazuje się, że odwiedzający jest skory do zostać dłużej na stronie zabezpieczonej i przegląda chętnie pozostałe podstrony. Powoduje to większe zaufanie do strony i zmniejszenie współczynnika odrzuceń, co z kolei wpływa pozytywnie na pozycję strony w Google.

Poznaj ofertę certyfikatów SSL już od 69 zł netto rocznie - https://www.cal.pl/certyfikatyssl