Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2555

Rusza nabór wniosków na stypendia w dziedzinie kultury i sztuki

Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ogłosił nabór wniosków na stypendia w dziedzinie kultury i sztuki w 2021 roku. Stypendia służą wspieraniu rozwoju twórczości artystycznej, upowszechnianiu kultury lub opiece nad zabytkami na terenie miasta Bielsko-Biała.

ratusz, urząd miejski
Rusza nabór wniosków na stypendia w dziedzinie kultury i sztuki · fot. UM Bielsko-Biała


- Warunki i tryb przyznawania stypendiów osobom zajmującym się twórczością artystyczną, opieką nad zabytkami lub upowszechnianiem kultury oraz wysokości tych stypendiów określa uchwała Rady Miejskiej Bielska-Białej. Stypendia przyznawane są w miesiącu czerwcu osobom fizycznym na realizację określonego przedsięwzięcia, jako stypendia - twórcze, na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury oraz związane z opieką nad zabytkami - informuje Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

- Stypendia twórcze przyznawane są w takich dziedzinach, jak: literatura, sztuki plastyczne i wizualne, muzyka, taniec, teatr; na Stypendia na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury - działania w zakresie animacji kulturalnej, edukacji kulturalnej czy upowszechniania dziedzictwa kulturowego Bielska-Białej. Wysokość wypłacanego jednorazowo stypendium wynosi 6.000 zł - dodaje jednostka miejska.

Wnioski o stypendia można składać do 31 maja 2021 roku na adres: Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała. Decyduje data wpływu wniosku do UM.
Warunkiem udziału w naborze wniosków o przyznanie stypendiów jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku oraz podpisanego oświadczenia i klauzuli informacyjnej. Dokumenty oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

Dodatkowych informacji w sprawie stypendiów udziela też Wydział Kultury i Promocji UM pod numerem telefonu 33 4911475.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.