bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 874

Cenne właściwości prozdrowotne pieprzu kajeńskiego

Materiał partnera:

Doskonale znany w swej oryginalnej nazwie jako cayenne. Słynący z dodawania pikanterii i zwiększania wyrazistości smaku przygotowanych na co dzień dań. Kojarzony jako sproszkowana ostra papryczka. Pieprz kajeński, powszechnie wykorzystywany w kuchni, okazuje się jednym z najbardziej „wziętych” dziś suplementów diety. Co może zdziałać w ludzkim organizmie?

Cenne właściwości prozdrowotne pieprzu kajeńskiego


Sposób produkcjiWytwórstwo pieprzu cayenne nie jest łatwym procesem, bowiem wiąże się z zastosowaniem wybranych gatunków roślin psiankowatych, które wykazują powiązania z rodziną papryk słodkich. Mowa tu o specyficznych odmianach papryk chilli oraz jalapeno. Pierwsze tego rodzaju przyprawy uprawiane były w rejonach Ameryki Południowej oraz Ameryki Środkowej. Na teren kontynentu europejskiego pieprz kajeński dotarł natomiast za sprawą Krzysztofa Kolumba, który sprowadził ten składnik na Stary Ląd w piętnastym stuleciu. Swe nietuzinkowe nazewnictwo natomiast, omawiana tu wersja pieprzu zyskała za sprawą popularnego miasteczka Cayenne znajdującego się w Gwinei Francuskiej. To tam bowiem odkryto niesamowity wpływ cayenne na zdrowie człowieka.

Ogromnie szerokie zastosowanieJak wskazują naukowcy, umiarkowane spożywanie pieprzu cayenne pozwala przede wszystkim na uzyskanie wszechstronnie pozytywnego wpływu na generalną kondycję organizmu. Rozumie się przez to poprawienie jego ogólnego funkcjonowania, zwiększenie poziomu energii na co dzień uwalnianej oraz wyzwolenie większej ilości sił witalnych. Nieprzypadkowo zatem na bazie pieprzu kajeńskiego powstawać zaczęły certyfikowane suplementy jakie proponują zaś rekomendowane punkty dystrybucji tego typu preparatów takie jak chociażby sklepswanson.pl. W papryczce znajduje się mnóstwo cennych witamin oraz kopalnia przeciwutleniaczy. To one odpowiadają za skuteczne zmagania ze stresem oksydacyjnym. Chronią zatem komórki oraz wspomagają pracę układu immunologicznego. Polepszają odporność. W pieprzy cayenne jest mnóstwo witaminy E, luteiny, kryptoksantyny, luteiny oraz beta karotenu.

Określone sfery oddziaływaniaPikantny pieprz kajeński rewelacyjnie wpływa na poprawienie perystaltyki jelit, co pozwala wyzbyć się raz na zawsze problemu z zaparciami czy wzdęciami brzucha. Do tego, cayenne jest gatunkiem znakomicie radzącym sobie z przyspieszeniem procesu przemiany materii, co natomiast skutkuje zwłaszcza lepszym ogólnym metabolizmem i w konsekwencji - gubieniem zbędnej tkanki tłuszczowej. Niemniej jednak z pieprzem cayenne nie wolno przesadzać, dlatego też zamiast decydować się na samodzielne eksperymenty, dużo bardziej polecane są gotowe preparaty na bazie tego składnika, typu wymieniane już wcześniej certyfikowane wyroby dostępne na sklepswanson.pl. Charakteryzując nietuzinkowe właściwości pieprzu kajeńskiego, nie można pominąć faktu, iż jest to doskonała metoda naturalnego obniżenia ciśnienia krwi, bez zbędnych i szkodliwych oraz wywołujących nierzadko skutki uboczne rozmaitych farmaceutyków aptecznych. Specjaliści z dziedziny kardiologii są zgodni, że cayenne wpływa pozytywnie na wspieranie intensywnej pracy mięśnia sercowego. Rzekomo pieprz cayenne łagodzi ból a to za sprawą znajdującej się w nim substancji zwanej kapsaicyną.