bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3965

Na "zebrach" na drodze ekspresowej S-1 ma być bezpieczniej

Drogowcy szukają wykonawcy opracowania aktualizacji systemu pracy sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych na ekspresówce S-1 w Bielsku-Białej. Będą przeprowadzane m.in. badania natężenia ruchu.

pasy, przejście, sygnalizacja
Na "zebrach" na drodze ekspresowej S-1 ma być bezpieczniej · fot. bielsko.info


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała zamówienie na aktualizację programów pracy sygnalizacji świetlnych m.in. na drodze ekspresowej S-1 w Bielsku-Białej.

- W ramach przedmiotowego zadania należy wykonać dokumentacje projektową obejmująca aktualizację programów pracy sygnalizacji świetlnych oraz oznakowania pionowego i poziomego wraz z wykonaniem plików wykonawczych z nowymi programami do sterowników sygnalizacji świetlnych - czytamy w opracowaniu.

Autorzy zamówienia podają miejsca, które są objęte opracowaniem:
  • sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu S1 z ul. Krakowską,
  • sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu S1 z ul. Żywiecką,
  • sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu S1 z ul. Żywiecką i ul. Rolną.


Według założeń na powyższych skrzyżowaniach sygnalizacja pracowałaby w trybie preference - zapewnia on maksymalny czas światła zielonego dla kierunku głównego.

Zamówienie zakłada wykonanie pomiarów ruchu do 30 dni od daty podpisania umowy. Z kolei przekazanie kompletnej zatwierdzonej dokumentacji projektowej określono do 29 października 2021 roku.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.