Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6342

Apel leśniczego: W najbliższych dniach lepiej nie iść do lasu

O powstrzymanie się od spacerów w miejskich lasach przez kilka najbliższych dni apeluje leśniczy Lasu Komunalnego w Bielsku-Białej Paweł Staszewski. Apel wynika z zagrożenia, jakie niosą ze sobą ostatnie intensywne opady mokrego śniegu. W lesie występuje bowiem okiść, czyli na gałęziach drzew i krzewów zalega gruba warstwa ciężkiego, mokrego śniegu.

Apel leśniczego: W najbliższych dniach lepiej nie iść do lasu
Apel leśniczego: W najbliższych dniach lepiej nie iść do lasu · fot. Pixabay


- Efekt okiści jest taki, że łamią się gałęzie i całe drzewa - mówi Paweł Staszewski. - A to zagrożenie dla spacerujących. Dlatego mamy prośbę do mieszkańców, żeby na te parę dni intensywnych opadów odpuścili sobie spacery po lesie. Jest dość duże niebezpieczeństwo zagrożenia nawet życia. Już w tej chwili są miejsca, gdzie większe konary, gałęzie czy nawet całe drzewa połamały się i przejście jest bardzo utrudnione - dodaje leśniczy.

P. Staszewski tłumaczy również, że zagrożenie jest na tyle poważne, że na razie leśnicy nie będą usuwali śniegołomów. - Będziemy je na bieżąco usuwać, ale jak sytuacja się uspokoi - mówi.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.