Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 10194

[FOTO] Fragment al. Armii Krajowej do rozbudowy. MZD pokazał projekt

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przygotowuje się do rozbudowy odcinka Alei Armii Krajowej pomiędzy rondem gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila", a dolną stacją kolei gondolowej "Szyndzielnia" w Bielsku-Białej. Projekt inwestycji uzyskał dofinansowanie w kwocie 8 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Fragment al. Armii Krajowej do rozbudowy. MZD pokazał projekt · fot. MZD Bielsko-Biała


- Projekt idealnie wpasowuje się w koncepcję programu zakładającego inwestowanie w projekty bliskie ludziom, wpływającego na poprawę kondycji fizycznej i aktywność dużej części mieszkańców Bielska-Białej oraz całego regionu. Planowany do rozbudowy odcinek Alei Armii Krajowej przebiega w rejonie kompleksu leśnego Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego i ma charakter rekreacyjno-turystyczny z ograniczeniami dla ruchu samochodów osobowych. Droga stanowi część pieszego szlaku górskiego oraz trasy rowerowej nr 004 (Armii Krajowej - Szyndzielnia) - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Planowana na lata 2021-2023 inwestycja obejmuje odcinek Alei Armii Krajowej o długości ok. 1,14 km wraz z rozbudową odcinka ul. Skalnej. W jej ramach zostanie rozbudowana pętla autobusowa oraz zatoki z wiatami przystankowymi. Dzięki realizacji powstanie ciąg pieszo-jezdny o charakterze deptaka z zatokami dla pieszych i rowerzystów, miejsce gromadzenia wycieczek, miejsca postojowe dla niepełnosprawnych, stacja napraw i mycia rowerów.

- Odbudowany zostanie także pomnik kolejki gondolowej. Piesi i rowerzyści będą więc mogli komfortowo i bezpiecznie dotrzeć do dolnej stacji kolei gondolowej. Ruch samochodowy na opisywanym odcinku będzie dozwolony wyłącznie dla miejskiej komunikacji autobusowej, mieszkańców i gości znajdujących się po drodze budynków oraz upoważnionych do wjazdu służb - dodaje MZD.

mp / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.