Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4878

Zbiórka książek do domów dziecka oraz domów spokojnej starości

Wspaniała inicjatywa maturzystek z Liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej. Lena Galocz, Marta Orawiec i Justyna Pyszka wymyśliły i realizują projekt społeczny Podziel się książką! Celem inicjatywy jest zbiórka używanych książek oraz przekazanie ich do domów dziecka oraz domów spokojnej starości.

Podziel się książką - punkt przy ul. Cyniarskiej
Podziel się książką - punkt przy ul. Cyniarskiej · fot. Podziel się książką


Projekt może wesprzeć każdy z nas. Oficjalny punkt zbiórki książek znajduje się przy sklepie Społem w Domu Handlowym Klimczok przy ul. Cyniarskiej 11.

Domom dziecka czy domom spokojnej starości, po pokryciu kosztów potrzeb podstawowych - zakupie jedzenia czy opłaceniu rachunków - często brakuje funduszy na dobra dodatkowe, takie jak książki. A czytanie daje wiele korzyści: rozwija wyobraźnię i kreatywność, pozwala się zrelaksować i zwiększa możliwości intelektualne.

Podziel się książką! to projekt społeczny realizowany przez trzy maturzystki Liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Projekt ma na celu zbiórkę używanych książek oraz przekazanie ich do domów dziecka i domów spokojnej starości.

Więcej informacji na temat zbiórki znajduje się na fanpage'u inicjatywy na Faceooku- kliknij tutaj.

podziel się książką

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.