Wiadomości

  • 7 kwietnia 2021
  • 8 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4974

Projektują ulicę Schodową. Przebudowa w przyszłym roku

Do połowy roku będzie gotowy projekt przebudowy ulicy Schodowej i schodów w rejonie ul. Zamkowej 8 w Bielsku-Białej. Realizacja przebudowy nastąpi w przyszłym roku - zapowiada Miejski Zarząd Dróg.

schodowa
Projektują ulicę Schodową. Przebudowa w przyszłym roku · fot. bielsko.info


Projekt przebudowy ulicy Schodowej wykonuje za prawie 100.000 zł firma Artur Władyczka G5 z Żywca. Zgodnie z umową, dokumentacja będzie gotowa w połowie roku, do końca roku również z pozwoleniami na budowę. To pozwoli rozpocząć przebudowę ulicy Schodowej w 2022 roku.

Ulica Schodowa, odchodząca bezpośrednio od bielskiego Rynku, jest jedną z klimatycznych uliczek w mieście. Dlatego zagrała m.in. w filmach - Idę przez ten świat Stanisława Janickiego i Kret Rafaela Lewandowskiego. Często młode pary robią sobie na niej biało-czarne zdjęcia retro. Jednak wszyscy, którzy poruszają się po Schodowej, mają pełną świadomość, że to, co atrakcyjne jako tło na planie zdjęciowym, niekonieczne musi być atrakcyjne na co dzień. Przyszedł czas na remont zniszczonej uliczki.

Wykonanie projektu obejmuje pełnozakresową, pełnobranżową i kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową. Żywiecka firma musi wykonać projekt budowlany, wykonawczy, tymczasowej i docelowej organizacji ruchu oraz dokumentację geodezyjną dotyczącą wznowienia punktów granicznych; przygotować dokumentację przetargową i służyć wsparciem MZD w trakcie przetargów na roboty budowlane objęte dokumentacją. Oprócz projektowania wyłonione w przetargu przedsiębiorstwo będzie także pełniło nadzór autorski nad realizacją objętych dokumentacją robót.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.