bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2756

"12 przygód w Bielsku-Białej". Niezwykła gra miejska dla rodzin

By zachęcić do spacerów Lokalna Organizacja Turystyczna BESKIDY przygotowała broszurę, która bawiąc uczy i sprawia, że nikt nie będzie się nudzić. "12 przygód w Bielsku-Białej" to gra miejska skierowana do najmłodszych mieszkańców miasta i odwiedzających je turystów.

"12 przygód w Bielsku-Białej". Niezwykła gra terenowa dla rodzin
"12 przygód w Bielsku-Białej". Niezwykła gra miejska dla rodzin · fot. LOT Beskidy


- Gra przypomina zabawę w podchody - uczestnicy wykonują różne zadania, rozwiązują zagadki i zwiedzają okolicę. Mali podróżnicy mogą poznać takie atrakcje jak zamek książąt Sułkowskich, rzeźby bajkowych bohaterów Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej i wiele innych - informuje Lokalna Organizacja Turystyczna BESKIDY.

- Spacer z dzieckiem to idealny pomysł na spędzenie wolnego popołudnia. Spacery przynoszą korzyści tak dzieciom, jak i rodzicom. Przebywanie na świeżym powietrzu hartuje i dotlenia, a słońce wzmaga w organizmie dziecka wytwarzanie witaminy D - niezbędnego budulca kości i zębów - zauważa organizacja.

Warto również wiedzieć, że spacer może też pełnić funkcje stymulujące rozwój naszych pociech. To doskonały moment by wzmagać w dzieciach chęci do poznawania otaczającego świata, co nabiera nowego znaczenia w kontekście sytuacji z którą zmagamy się od roku.

"12 przygód w Bielsku-Białej". Niezwykła gra terenowa dla rodzin
"12 przygód w Bielsku-Białej". Niezwykła gra miejska dla rodzin · fot. LOT Beskidy


Dodatkowym urozmaiceniem spaceru będą z pewnością drobne upominki, które otrzymają uczestnicy zabawy. Każde dziecko, które weźmie udział w spacerze i rozwiąże wszystkie rebusy zawarte w książeczce otrzyma od nas okolicznościowy dyplom ukończenia gry miejskiej 12 przygód w Bielsku-Białej. Broszurę i dyplomy można otrzymać nieodpłatnie w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej (Plac Ratuszowy 4 - www.it.bielsko.pl - 33 819 00 50).

mp / bielsko.info, źródło: LOT Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.