Wiadomości

  • 3 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5310

Centrum treningowego w Komorowicach nie będzie

Podczas podcastu "To MY Górale" prezydent Bielska-Białej poruszył temat od dawna zapowiadanej budowy centrum treningowego w Komorowicach dla piłkarzy TS Podbeskidzia. Jak się okazuje, plany te a niekatulane. Ale Ratusz ma już inny pomysł, który konsultuje z resortem sportu.

Przypomnijmy, jak podawał portal stadiony.net w 2017 roku, "urząd miasta ma już program funkcjonalno-użytkowy dla kompleksu czterech boisk, które mają powstać na północy Bielska-Białej. Jedno z nich będzie posiadało trybunę dla 500 widzów".

W artykule można było przeczytać, iż "inwestycja zajmie blisko 7-hektarową działkę stanowiącą własność gminy w rejonie ulic Generała Chłopickiego oraz Krausa".

- Temat jest z brodą - skomentował prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. - Plany te trzeba uznać za niekatulane. Powiem, jak jest na dzisiaj (koniec marca - przyp. red.), bo nie chcę spalić tematu, że mamy pewien pomysł, który koncepcyjnie już rozpracowujemy i chcemy najpierw porozmawiać z ministerstwem spotu ws. dofinansowania nawet do 50 procent. Chcemy, by Podbeskidzie jako drużyn działała w pełnym zakresie, a więc nie tylko jeśli chodzi o Ekstraklasę. Chcemy, by trenowały tam też szkółki piłkarskie. Rozmowy te są potrzebne, bo chcemy wiedzieć, czy mamy szansę do na dofinansowanie, bo bez tego nie ma co planować.

Prezydent nie chciał ujawniać lokalizacji nowej inwestycji, gdyż planowane pod nią tereny nie znajdują się jeszcze w zasobach gminy. Być może więcej szczegółów na ten temat poznamy we wrześniu.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj