REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2021
  • 3 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 24244

Ciężki stan rannego i brak wolnych ZRM. Pacjent pojechał radiowozem!

W czwartek, 1 kwietnia około godziny 18.00 strażacy z JRG-1 w Bielsku-Białej zostali zadysponowani na ul. Barlickiego, gdzie doszło do wypadku podczas prac gospodarczych. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna pracujący piłą mechaniczną, w wyniku nieszczęśliwego wypadku odciął sobie rękę. Sytuacja była poważna, a strażacy ruszyli na pomoc bowiem nie było wolnych karetek.

Poszkodowanemu została udzielona pierwsza i doraźna pomoc. Ze względu na odniesione obrażenia (rany szarpane i szybka utrata krwi) zachodziła konieczność pilnego transportu do szpitala. Nie było wolnych karetek i nie było także możliwości zadysponowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strażacy i policjanci będący na miejscu podjęli decyzję, że ze względu na sytuację nadzwyczajną i stan bezpośredniego zagrożenia życia, odstępują od wszelkich procedur i nie mogą już czekać ani chwili dłużej. Poszkodowany w asyście straży pożarnej został przetransportowany radiowozem policji do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Z naszych informacji wynika, że to precedens w skali województwa, a być może nawet kraju. Dotychczas nie było takiej sytuacji, żeby jakikolwiek pacjent był transportowany radiowozem policji do placówki medycznej.

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj