bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • 2 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 10409

Zatrzymania w bielskiej policji! Chodzi m.in. o przekroczenie uprawnień

We wtorek funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydział w Katowicach, na polecenie prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, zatrzymali 4 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku - Białej, komendanta z podległego tej komendzie Komisariatu Policji oraz osobę podżegającą policjantów do popełniania przestępstw.

policja, kajdanki, zatrzymanie
Zatrzymania w bielskiej policji! Chodzi m.in. o przekroczenie uprawnień · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


- W sprawie zatrzymanych w Prokuraturze Okręgowej w Sosnowcu prowadzone jest śledztwo, którego przedmiotem objęto zachowania funkcjonariuszy policji polegające m.in. na przekroczeniu uprawnień poprzez odstąpienie od ukarania mandatem karnym oraz nałożenia punktów karnych na sprawcę wykroczenia drogowego, jak również przekroczenia uprawnień poprzez ujawnienie osobie nieuprawnionej informacji stanowiących tajemnicę prawnie chronioną, które policjanci uzyskali w związku z wykonywaniem czynności służbowych - informuje Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

- Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych o przestępstwa przekroczenia uprawnień, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Osoba, która nakłaniała funkcjonariuszy do popełnienia tych czynów usłyszała zarzut podżegania policjantów do popełnienia przestępstwa, za co również grozi jej kara pozbawienia wolności do 10 lat - dodaje przedstawiciel sosnowieckiej prokuratury.

Po przesłuchaniu zatrzymanych prokurator zdecydował się zastosować wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości od 10.000 do 20.000 złotych, dozór policji i zawieszenie w czynnościach służbowych (tylko policjanci).

Postępowanie ma charakter rozwojowy. W przedmiotowej sprawie mogą zostać przedstawione kolejne zarzuty.

mp / bielsko.info, źródło: Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.