bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1702

Wylicytuj przejażdżkę elektrycznym Maluchem i pomóż "Drachmie"

Przejazd unikatowym Maluchem elektrycznym, dzieła sztuki czy też klubowa koszulka drużyny siatkarskiej Jastrzębskiego Węgla z autografami zawodników - to tylko niektóre z aukcji prowadzonych na rzecz Fundacji "Drachma" z Bielska-Białej. Obecnie zmaga się ona z trudnościami przez czas epidemii.

Wylicytuj przejażdżkę elektrycznym Maluchem i pomóż "Drachmie"
Wylicytuj przejażdżkę elektrycznym Maluchem i pomóż "Drachmie" · fot. Fundacja "Drachma"


Fundacja "Drachma" to organizacja założona w 2009 roku przez księdza Mirosława Szewieczka. - Chcemy odpowiedzieć na narastające potrzeby rozwoju i samorealizacji młodych ludzi. Zakładamy integrację różnych środowisk młodzieżowych, również tych o ogromnym potencjale wartości, które często znajdują się na marginesie oddziaływania pedagogicznego. Kładziemy nacisk na uwrażliwienie młodzieży w kierunku niesienia pomocy (wolontariat). Aby pomóc młodemu człowiekowi otworzyć się, pragniemy realizować konkretne zadania związane z edukacją i animacją kulturalną - piszą założyciele fundacji na jej stronie internetowej.

- Mamy świadomość, że w naszym mieście działa wiele ośrodków kulturalno - oświatowych. Cechą najmocniej odróżniającą nas od charakteru ich pracy jest to, że edukacja młodzieży w naszym Centrum opierała się będzie o holistyczne, czyli całościowe spojrzenie na człowieka, także w sensie nadprzyrodzonym - dodają.

Niestety, obecnie trwająca epidemia koronawirusa ma również negatywny wpływ na działalność bielskiej fundacji poprzez dramatyczny spadek otrzymywanych darowizn. Z tego powodu wolontariusze fundacji przygotowali szereg aukcji, z których dochód będzie przeznaczony na bieżącą działalność fundacji, która w trudnym czasie pandemii została pozbawiona możliwości dotychczasowej formy zbiórki środków. Wśród nich są mi.in. przejażdżka unikalnym, elektrycznym Maluchem, czyli Fiatem 126p, obrazy czy też inne dzieła sztuki oraz wejściówki do parków "W Dechę" oraz Szyszka Park" Coś dla siebie znajdą również fani siatkówki. Aukcje dostępne są tutaj.

Pomóc Fundacji "Drachma" można również poprzez indywidualne wpłaty na jej numer konta 62 1090 2590 0000 0001 2255 7993 lub wpisując numer KRS w zeznaniu podatkowym, aby przekazać bielskiej organizacji swój 1% podatku - KRS: 0000298899. Pomóc "Drachmie" mogą też firmy oraz instytucje, zostając "Przyjacielem Drachmy" - więcej o tej formie wsparcia można przeczytać tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.