bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 1543

Mieszkańcy Hałcnowa mogą zgłaszać, gdzie w drogach są dziury

Tegoroczna zima dała się we znaki drogowcom i kierowcom. I nadal - przynajmniej jej skutki - uprzykrzają życie zmotoryzowanym mieszkańcom Bielska-Białej. Aby im ulżyć, choćby w części miasta, Rada Osiedla Hałcnów czeka na informacje, gdzie trzeba załatać dziury w drogach - bo o tych efektach zimowych miesięcy tu mowa.

Dziura w drodze
Mieszkańcy Hałcnowa mogą zgłaszać, gdzie w drogach są dziury · fot. FB/Rada Osiedla Hałcnów


Przedstawiciele Rady Osiedla Hałcnów przypomnieli, że każdego roku, na wiosnę, przeprowadzany był wraz z przedstawicielem Miejskiego Zarządu Dróg objazd dróg w dzielnicy, co do których zgłaszane były informacje o złym stanie po zimie.

- W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, przeprowadzimy taki objazd sami. Jednocześnie tegoroczna zima zostawiła po sobie liczne, nieprzyjemne ślady. Dlatego mamy prośbę o zgłaszanie dróg w złym stanie po zimie, można na email: ro.halcnow@um.bielsko.pl - napisali na facebook’owym profilu rady.

Członkowie rady proszą o zgłaszanie: lokalizacji na drogach nieprywatnych (czyli tylko będących w zarządzie MZD lub gminnych); podanie nazwy ulicy, przybliżonej lokalizacji; zakresu zniszczeń (rozjeżdżona droga, koleiny, zapadnięte utwardzenie, dziura w asfalcie itp.) oraz w miarę możliwości o zdjęcia (maksymalnie 2-3).

- Na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia 2021 roku. Następnie zostaną one zebrane i przekazane do MZD z wnioskiem o naprawę stanu nawierzchni - czytamy w komunikacie.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.