bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 marca 2021
  • wyświetleń: 2659

Biała Krakowska: Osiedle komunalne nie tylko dla jego mieszkańców

Nowo powstające osiedla często „zamykają się na obcych”, a więc tamtejsze boiska, place zabaw czy choćby ławeczki nie są dostępne dla osób, które nie są mieszkańcami danego blokowiska. Inaczej ma być w przypadku tego komunalnego, które ma powstać w Białej Krakowskiej.

Zdjęcie ilustracyjne plac zabaw
Osiedle komunalne nie tylko dla jego mieszkańców · fot. pixabay.com


- W ramach planowanego w Białej Krakowskiej osiedla komunalnego powstaną dwa place zabaw dla dzieci, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej oraz tereny rekreacji i odpoczynku - przypomniał radny Tomasz Wawak. Chodzi o osiedle, które ma powstać w rejonie ulic Wapiennej i Ludwika Solskiego.

- Czy obiekty te będą ogólnodostępne dla mieszkańców dzielnicy spoza nowego osiedla komunalnego? - dopytywał przedstawiciel bielszczan.

Jak bowiem podkreślił, w jego opinii "tak powinno być ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę w północnej części Białej Krakowskiej, a także biorąc pod uwagę negatywne skutki społeczne zamykania części osiedli na osoby nie mieszkające w bezpośrednim sąsiedztwie bloków, przy których znajdują się obiekty sportowo-rekreacyjne".

Z informacji przekazanych przez miejscowy Ratusz wynika, że taka infrastruktura nie będzie ogrodzona.

- Zarówno place zabaw jak i placyki rekreacyjne planowane są jako ogólnodostępne - zapewnił Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - Ogrodzenie zaprojektowano jedynie w obrębie boiska wielofunkcyjnego. Będzie to ogrodzenie wyposażone w piłkochwyty i jest ono planowane wyłącznie ze względów funkcjonalnych, bez wpływu na ogólnodostępny charakter boiska - dodał samorządowiec.

Dlatego - jak podsumował wiceprezydent - obiekty sportowo-rekreacyjne w obrębie planowanych budynków mieszkalnych wielorodzinnych w rejonie Solskiego i Wapiennej zostanie wykonana i oddana do użytku jako ogólnodostępna również dla mieszkańców spoza nowo budowanego osiedla.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.