bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 marca 2021
  • wyświetleń: 1577

Możesz pomóc hospicjum! Wystarczy, że przekażesz 1% podatku

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej bielskie Hospicjum im. Jana Pawła II przyjmuje i czeka na nowych pacjentów, opieka jest całkowicie bezpłatna, a opiekę sprawuje zespół złożony z lekarzy pielęgniarek, opiekuna medycznego, rehabilitanta oraz psychologa. Pomóc w prowadzeniu placówki może każdy z nas, przekazując jej 1% swojego podatku PIT.

hospicjum
Możesz pomóc hospicjum! Wystarczy, że przekażesz 1% podatku · fot. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne


Hospicjum stacjonarne św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przy ul. Zdrojowej 10 wybudowała grupa społeczników, głównie nauczycieli, którzy połączyli się w Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Grażyny Chorąży, która po swoich doświadczeniach z chorobą nowotworową chciała pomóc chorym w podobnej sytuacji. W ciągu 10 lat przez składki społeczne i akcje zachęcili społeczeństwo do wybudowania hospicjum. Co ważne, placówka od swoich chorych oraz ich bliskich nie pobiera żadnych opłat za sprawowaną opiekę.

Hospicjum ma przygotowane 28 miejsc dla chorych. Zastosowane w nim rozwiązania są na jak najwyższym poziomie: system komunikacji pomiędzy chorym, a pielęgniarką; sanitariaty przystosowane do potrzeb obłożnie chorych, klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, ekologiczne źródło ciepłej wody, pokoje gościnne dla odwiedzających, ogród wokół budynku.

- W związku z sytuacją epidemiologiczną pozyskiwanie środków finansowych w ramach zbiórek kościelnych lub w ramach współpracy ze szkołami, które kwestowały na rzecz Hospicjum stało się niemal niemożliwe. Wsparcie, którego będziemy beneficjentami zostanie przeznaczone na rzecz naszych pacjentów, zapewnienie materiałów opatrunkowych, wyżywienia, oraz pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem placówki, jak również na pokrycie kosztów związanych z zaopatrzeniem w środki dezynfekcji podczas pandemii - poinformowała portal bielsko.info placówka.

Jak można pomóc bielskiemu Hospicjum im. św. Jana Pawła II? Placówka oferuje bezpłatne rozliczenia podatku PIT w zamian za przekazanie 1% na rzecz Hospicjum. Jego pracownicy są dostępni w każdą środę w godzinach od 16.00 do 17.00. Dużą pomocą byliby też indywidualni darczyńcy.

mp / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.