bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2021
  • wyświetleń: 1067

8 mln zł dla Bielska-Białej z rządowego programu wsparcia

Ponad 86 mln złotych trafi do gmin górskich z regionu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 8 milionów złotych trafi do budżetu miasta Bielsko-Biała, które za te środki planuje remont części alei Armii Krajowej.

ratusz, urząd miejski
8 mln zł dla Bielska-Białej z rządowego programu wsparcia · fot. UM Bielsko-Biała


Środki z programu mają na celu pomoc terenom górskim w związku z sytuacją spowodowaną przez COVID-19. W województwie śląskim wsparcie w wysokości w sumie 86 259 586,21 zł otrzymają wszystkie gminy, które mogły się o nie ubiegać. A są to: Bielsko-Biała, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilkowice, Brenna, Goleszów, Istebna, Ustroń, Wisła, Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Węgierska Górka oraz Żywiec.

- Zdaję sobie sprawę, że gminy górskie są obecnie w niełatwej sytuacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż tegoroczny sezon zimowy był zupełne inny niż dotychczasowe. Cieszę się, że do naszego województwa trafią tak ogromne środki i wierzę, że udzielone wsparcie pomoże tym gminom - mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach naboru dla gmin górskich będzie mogło zostać przeznaczone są na zakupy inwestycyjne lub inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi.

mp / bielsko.info, źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.