bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2021
  • wyświetleń: 3017

Powiatowy Urząd Pracy przedstawił najnowsze dane nt. bezrobocia

Główny Urząd Statystyczny oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej podali najnowsze dane na temat bezrobocia w stolicy Podbeskidzia. Stopa bezrobocia w naszym mieście pozostaje na niezmiennym poziomie od stycznia.

Będą zwolnienia w firmie hotelowej. PUP podał dane o bezrobociu
Powiatowy Urząd Pracy przedstawił najnowsze dane nt. bezrobocia · fot. UM Bielsko-Biała


Według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny stopa bezrobocia w Bielsku-Białej wynosi 2,7 proc. i nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego zestawienia. Do bielskiego Powiatowego Urzędu Pracy nie wpłynęła także żadna informacja dotycząca planowanych zwolnień grupowych.

Na 28 lutego 2021 r. stopa bezrobocia w kraju wyniosła 6,5 proc. i nie zmieniła się w stosunku do danych ze stycznia br., w województwie śląskim jest na poziomie 5,2 proc. (wzrost o 0,1 punktu procentowego), a w powiecie bielskim - 4,6 proc. (wzrost o 0,1 punktu procentowego) .

- W lutym 2021 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano wzrost w ewidencji liczby bezrobotnych o 99 osób w stosunku do stycznia 2021 r. Zarejestrowano 620 osób, to jest o 76 osób więcej niż w miesiącu poprzednim, z czego 68 proc. to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 53,7 proc. stanowiły kobiety. 6,8 proc. z ogółu osób zarejestrowanych w lutym 2021 r. to osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 32 osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 17 proc. osób - informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Marek Hetnał.

W bielskim PUP w lutym 2021 r. zgłoszono 1.008 wolnych miejsc pracy, o 78 mniej niż w miesiącu poprzednim, 15 z tych ofert zatrudnienia skierowanych było do osób niepełnosprawnych.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.