bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2021
  • wyświetleń: 2389

Parkowanie w centrum? Jedni są "za", inni są "przeciw"

Dyskusja pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami wprowadzania ruchu samochodowego do centrum miast zapewne nie będzie miała końca, a decyzje prawdopodobnie nie zadowolą wszystkich. Ale to nie oznacza, że w Bielsku-Białej nie miałaby powstać strategia dotycząca tworzenia miejsc parkingowych. Do władz miasta trafił właśnie pomysł, by taką opracować.

plac Wojska Polskiego
Parkowanie w centrum? Jedni są "za", inni są "przeciw" · fot. bielsko.info


- W związku z trwającymi pracami projektowymi, które zmienią charakter i wygląd Placu Wojska Polskiego oraz jego otoczenia, niezbędne jest określenie strategii naszego miasta dotyczącej miejsc parkingowych w centrum oraz bezpośrednich okolicach centrum - stwierdził bielski radny Andrzej Gacek.

Potrzeba jest tym większa, że - jak dodał przedstawiciel bielszczan - na spotkaniach z mieszkańcami zgłaszane są sprzeczne postulaty.

- Jedna grupa oczekuje zwiększenia miejsc parkingowych, druga ich likwidacji lub zmniejszenia. Wykonawcy realizujący prace projektowe muszą mieć wiedzę na temat strategii. Mieszkańcy zaś powinni uczestniczyć w konsultacjach, dyskusjach nad ustaleniami takiej strategii - wyjaśnił Gacek.

Dlatego skierował do prezydenta Bielska-Białej prośby o określenie miejsc, w których planowana jest likwidacja lub ograniczenie miejsc parkingowych jak również o określenie tych, w których planowana z kolei jest budowa miejsc do pozostawiania swoich pojazdów.

Do tematu wrócimy, gdy władze miasta ustosunkują się do złożonej przez radnego propozycji.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.