bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 26 marca 2021
 • wyświetleń: 1802

Pompy ciepła Bielsko-Biała

Artykuł sponsorowany:

Temat pomp ciepła jest często słyszany, lecz wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, czym są pompy ciepła. Najprościej rzecz ujmując, pompa ciepła pełni funkcję ogrzewania w naszym domu lub nieruchomości. Zapewnia dostęp do ciepłej wody użytkowej i może również chłodzić pomieszczenia podczas upalne dni. Na rozwiązania z użyciem tych urządzeń decyduje się coraz więcej Bielszczan, więc być może to czas, żebyś i Ty zainteresował się tym tematem. Przekonaj się, jakie korzyści czekają na Ciebie.

Jak działa pompa ciepła i jakie są ich rodzaje?Pompy ciepła zaliczają się do OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. Oznacza to, że zarówno podczas instalacji jaki i użytkowania, nie powstają żadne szkodliwe związki, które mogłyby zaszkodzić środowisku. Odnawialne źródła energii cechują się nieskończonością i odnawianiem. Do pracy urządzenia wykorzystywana jest energia pochodząca z:
 • powietrza,
 • wody,
 • ziemi.


Rodzaj pompy ciepła jest dobierany w zależności od położenia działki lub dostępności jednego ze źródeł energii. Doboru odpowiedniego urządzenia dokonuje projektant albo inny upoważniony fachowiec. Bielsko-Biała jest miastem, w którym największą popularnością cieszą się powietrzne pompy ciepła.

Sposób działania pompy ciepłaPompy ciepła są wspaniałą alternatywą dla dotychczas znanych sposobów ogrzewania. Dzięki zastosowaniu tego systemu w budynku możemy cieszyć się ciepłym domem, ciepłą wodą, a nawet poczuć przyjemną ulgę w letnie dni. Pompa ciepła pobiera energię ze źródła (np. powietrze), która następnie jest przekształcana na energię elektryczną. Nadmiar zgromadzonej energii można wykorzystać w późniejszym czasie lub ją po prostu sprzedać dostawcy prądu.

pompy ciepła bielsko lider w branży


Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie pompą ciepła?Pompa ciepła jest inwestycją przyszłościową. Ten system grzewczy cechuje niski procent występowania usterek. Decydując się na pompę ciepła, zyskujesz:
 • ekologiczne ogrzewanie domu (brak spalin oraz konieczności kupowania jakiegokolwiek paliwa);
 • ogrzewanie ciepłej wody użytkowej tym samym urządzeniem;
 • bardzo niskie koszty wynikające z eksploatacji;
 • prostą obsługę całego systemu;
 • chłodzenie pomieszczeń w lecie (brak możliwości uzyskania tak dużej różnicy temperatury, jak w przypadku klimatyzacji);
 • więcej przestrzeni wokół domu - zamiana sterty drewna na niewielką skrzynkę z wiatrakami;
 • brak konieczności budowy komina dymnego (jeśli pompa ciepła zostanie zamontowana w nowo powstającym budynku).


zalety pomp ciepła


Gdzie kupić elementy instalacji pompy ciepła?Firma PAMAR to absolutny lider na rynku w wykonywaniu wszelkiego rodzaju instalacji, w tym wodnych, kanalizacyjnych, grzewczych, wentylacyjnych. Ponad 30 lat doświadczenia pozwoliło na przeobrażenie się w hurtownie. W ofercie znajdują się także szkolenia dla instalatorów na najwyższym poziomie. PAMAR jest oficjalnym dystrybutorem wielu światowych marek, ale także współtwórcą kilku marek produkowanych na wyłączność.

Szukasz rzetelnej i profesjonalnej hurtowni instalacyjnej na terenie miasta Bielsko-Biała? Nie mogłeś lepiej trafić. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.
Nie zastanawiaj się już dłużej! Montaż pompy ciepła i jakościowych urządzeń grzewczych jest tym, czego nowoczesne budownictwo potrzebuje.

Zaufaj nam - instalacje grzewcze to nasza specjalność.

PAMAR Pompy ciepła Bielsko-Biała
ul. Katowicka 80,
43-346 Bielsko-Biała
e-mail: t.kurowski@pamar.ik.pl
telefon: 33 821 11 07, 787 097 633