bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 1131

Ponad 1,2 mln zł na program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

"Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Bielska-Białej na 2021 rok" przyjęła Rada Miejska na XXX sesji.

Ponad 1,2 mln zł na program opieki nad zwierzętami bezdomnymi
Ponad 1,2 mln zł na program opieki nad zwierzętami bezdomnymi · fot. UM Bielsko-Biała


Zapobieganie bezdomności zwierząt, zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gminy. W ramach przyjętego 18 marca przez Radę Miejską Bielska-Białej programu prowadzone będą działania edukacyjne na temat standardów utrzymywania zwierząt i zapobiegania bezdomności zwierząt.

Bezdomnym zwierzętom mają być zapewnione miejsca w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Reksio. W ramach opieki nad wolno żyjącymi kotami zdecydowano o sezonowym dokarmianiu, poddawaniu ich zabiegom sterylizacji lub kastracji oraz implantacji mikroczipów. Program zakłada stworzenie budek dla kotów wolno żyjących, zapewnienie im profilaktyki przeciwko chorobom zakaźnym i profilaktyki przeciwpasożytniczej. Określa też zasady odławiania bezdomnych zwierząt i zmniejszania ich populacji poprzez obligatoryjną sterylizację albo kastrację zwierząt w schronisku; a także zasady opieki nad zwierzętami w schronisku oraz wykonywania dobrowolnej sterylizacji i kastracji oraz czipowania psów i kotów posiadających właścicieli.

Na realizację zadań wynikających z "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Bielska-Białej na 2021 rok" zabezpieczono w budżecie miasta w kwotę 1.207.200 zł.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.