bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 23 marca 2021
 • wyświetleń: 819

Szukasz materaca w Bielsku-Białej? Sprawdź jaki będzie najlepszy

Materiał partnera:

Wybór materaca ma ogromne znaczenie. Średnio spędzamy w nim bowiem około 6-8 godzin każdego dnia. Oznacza to, iż na żadnym innym domowym meblu, nie spędzamy tyle czasu, co właśnie na łóżku. Od jakości naszego snu zależy samopoczucie, jakie będziemy przejawiać już do końca dnia. Należy sobie więc zadać pytania, co tak naprawdę polepsza nasz sen? Okazuje się, że to nie tylko tryb życia, jaki prowadzimy, ale również i materac, na którym śpimy. Nic tak bowiem nie potrafi polepszyć lub pogorszyć jakości naszego snu. Tylko na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Szukasz materaca w Bielsku-Białej? Sprawdź jaki będzie najlepszy


Materac — twardy czy miękki?Wybór twardości materaca to kwestia bardzo indywidualna. Jest to bowiem uzależnione nie tylko od wagi, sylwetki ciała, ale również i osobistych preferencji. Niezależnie jednak od tego, każdy z nas może dobrać materac, który spełni jego oczekiwania. Ważne jest to, by nie był on ani za miękki ani za bardzo twardy. Jeżeli bowiem będzie się on zbytnio pod Tobą zapadał — oznacza to, że wybrałeś zbyt miękki model. To z kolei może się odbić na Twoim zdrowiu oraz samopoczuciu . Źle dobrany materac może bowiem zaowocować w wiele schorzeń. Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie zdrowykregoslup.pl. Wśród modeli materacy wyróżnia natomiast:

 • H1 — modele miękkie, stworzone z myślą o osobach szczupłych do 60 kg wagi;
 • H2 — modele średnio miękkie, dla osób o wadze ok. 60-80 kg;
 • H3 — to średnio twarde modele, które ważą pomiędzy 80 a 100 kg,
 • H4 — modele bardzo twarde, które są przeznaczone wszystkim, których waga przekroczyła 100 kg.


Waga nie powinna być jednak jedynym kryterium, którym będziesz się kierować przy wyborze materaca. Jeżeli nie potrafisz dokonać wyboru pomiędzy dwoma materacami, które trafiają w Twoje gusta - dobrym wyborem może okazać się zakup modelu dwustronnego, np. materaca Hilding Tango. Więcej na temat tego konkretnego modelu możesz przeczytać na stronie: Materace Bielsko-Biała na Materacebielskobiala.pl.

materac-twardy-czy-miekki


Rodzaje popularnych materacówIlość oferowanych w sklepach modeli materacy, z pewnością może utrudnić decyzję związaną z wyborem. Skupmy się więc na tych najważniejszych. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • Materace sprężynowe — ich największym atutem jest atrakcyjna cena oraz trwałość/ Ich wybór poleca się osobom, które preferują dość twardsze modele;
 • Materace lateksowe — powstają one z niezwykłej kombinacji dwóch tworzyw: lateksu oraz mleczka drzewa kauczukowego. Dzięki takiej formule doskonale dopasowują się do sylwetki osoby, która na nich śpi. Ponadto poleca się je osobom cierpiącym na nadwagę oraz alergikom — nie gromadzą one bowiem w sobie roztoczy;
 • Materace kieszeniowe — wygodne oraz dostępne we wszystkich stopniach twardości;
 • Materace termoelastyczne — należą do produktów z wyższej półki. Ich cena idzie jednak w parze z jakością — modele te potrafią się bowiem dopasować do każdej, nawet najmniejszej krzywizny sylwetki;
 • Materace żelowe — uznawane za najlepsze z dostępnych, aczkolwiek ciężko dostępne, poza idealnym dopasowaniem mają one również do zaoferowania system regulacji temperatury ciała osoby, która na nim śpi.


Więcej informacji na temat powyższych modeli znajdziesz w asortymencie materace Bytom na Materacebytom.eu.Wśród nich znajdują się także wyjątkowe materace marki Hilding Anders. Dostosowane są one do różnych stopni twardości oraz potrzeb. Jeżeli więc zmagasz się z niewyspaniem lub bólami kręgosłupa — nie zwlekaj i zapoznaj się z ich ofertą już dziś. NA szczególną uwagę zasługują modele: Hilding Melody (pianka lateksowa) oraz Hilding Flamenco (model sprężynowy typu multipocket).