bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2021
  • wyświetleń: 4006

Wygraj książkę T. Sablika, której akcja toczy się w Bielsku-Białej!

"Winda" to horror, który ukazał się nakładem wydawnictwa Vesper. Książka, której akcja toczy się w Bielsku-Białej znalazła się wśród nominowanych pozycji w plebiscycie serwisu Lubimy Czytać. Zdobyła też nagrodę Złotego Kościeja za horror roku w plebiscycie Kostnicy! Dla naszych czytelników i fanów dreszczyku grozy przygotowaliśmy konkurs - do wygrania są aż trzy egzemplarze "Windy". Wystarczy odpowiedzieć na pytania!„Winda” została nominowana do najlepszego horroru roku 2020 w plebiscycie serwisu Lubimy Czytać . Nie udało się autorowi zająć podium, jednak, jak wskazuje Tomasz Sablik, sama nominacja to już spory sukces!

Powieść wygrała w natomiast w plebiscycie Złotego Kościeja, zdobywając tytuł Horroru Roku 2020! Głosowanie organizuje co roku serwis kostnica.com.pl, a najlepsze powieści i wydawnictwa wybierane są przez czytelników i odwiedzających portal poświęcony horrorowi, kryminałowi, fantastyce i science-fiction. Wyniki poznaliśmy w lutym.

Dzięki popularności wśród czytelników „Winda” znalazła się również na liście TOP 100 Empika w kategorii horror/fantastyka.

Tomasz sablik, winda
Tomasz Sablik prezentuje swoją powieść w gatunku horroru · fot. materiały prasowe


Akcja "Windy" toczy się w Bielsku-Białej - rodzinnym mieście autora. Premiera miała miejsce 21 października. O czym opowiada powieść? O czającym się w miejskich zaułkach mroku, o zaginionej dziewczynie, o młodym chłopaku, który zobaczył więcej niż powinien, o starej, bezdomnej kobiecie, która widzi więcej niż inni, oraz o walczącym z własnymi demonami taksówkarzu. Gdzie kończy się sen, a gdzie zaczyna jawa? Czy pod cienką warstwą dostrzegalnej rzeczywistości kryje się inny, przerażający świat? Czy zło przejawiać się może w dobrym uczynku przypadkowo napotkanej osoby? Te pytania będą przewijać się w naszych głowach podczas lektury.

Opis fabułyRobert Rot to cichy taksówkarz, którego dni wypełnia praca i życie rodzinne. Pod fasadą spokoju skrywa swoje słabości, silne migreny doprowadzające go na skraj agonii i paraliżujący lęk przed windą którą mija za każdym razem w drodze do swojego mieszkania. Coś wyraźnie pragnie się z nim skomunikować. Nie jest w stanie wyjaśnić, czy przerażające wizje których doznaje są wynikiem jego przemęczenia, czy zbyt silnych lekarstw.

Czy wyjaśnienie swoich problemów odnajdzie na zapisie monitoringu z pewnej pamiętnej nocy? Czym jest tak naprawdę winda? Konfrontacja Roberta z własnym największym lękiem zdaje się być nieunikniona.

Możemy już ponadto zapowiedzieć, że kolejna książka Tomasza Sablika ukaże się w okolicach czerwca! Będzie nosiła tytuł "Lęk". Autor udostępnia projekt okładki:

Tomasz Sablik, Lęk


Konkurs

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.