bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 marca 2021
  • wyświetleń: 5572

Grobów przybywa, ale miejsc na nowe pochówki - nie

Nie chcą stanąć w obliczu sytuacji, że swoich bliskich pochować będą musieli w odległej części miasta. W Wapienicy - w opinii tamtejszych mieszkańców Bielska-Białej - potrzebna jest budowa nowego cmentarza. Niestety, nekropolia szybko tam nie powstanie - na przeszkodzie stoją skomplikowane procedury.

cmentarz, znicz, grób, wszystkich świętych
Grobów przybywa, ale miejsc na nowe pochówki - nie · fot. pixabay.com


- W związku z szybkim przybywaniem nowych grobów na cmentarzu przy Parafii św. Franciszka w Wapienicy, co w niedługim czasie może skutkować brakiem miejsc grzebalnych, zwracam się z prośbą o zintensyfikowanie prac przy nowym cmentarzu - napisał w swej interpelacji skierowanej do władz Bielska-Białej radny Piotr Ryszka.

Jak poinformowali przedstawiciele bielskiego Ratusza, trwają prace nad projektem planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Wapienicy w rejonie ulic Zagajnik i Dzwonkowej. Jego głównym celem jest przeznaczenie na cmentarz terenu należącego do miasta, który położony jest w sąsiedztwie projektowanej ulicy Międzyrzeckiej do ulicy Przy Torach.

- Na obecnym etapie prac nie można określić szczegółowo przewidywanego terminu jego uchwalenia. Uchwalenie planu miejscowego wymaga poprzedzającej zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania, a prace nad nim zostały podjęte uchwałą z 2015 roku i są w toku - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał wiceprezydent, można orientacyjnie przyjąć, że projekt studium zostanie przedstawiony radnym nie wcześniej niż za rok. Na przeszkodzie stoją bowiem ustalenia dotyczące projektowanej drogi zbiorczej w Komorowicach Krakowskich, ws. której toczą się rozmowy z mieszkańcami.

- Po uchwaleniu studium możliwe będzie kontynuowanie prac nad planem, który pozwoli na podjęcie działań związanych z realizacją cmentarza - podkreślił Kamiński.

A to może nastąpić kilka miesięcy od przyjęcia studium.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.