bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 marca 2021
  • wyświetleń: 618

Co może być przedmiotem leasingu?

Materiał partnera:

Leasing to bardzo wygodna i tania forma finansowania, często reklamowana np. w telewizji. Zazwyczaj reklamy dotyczą finansowania samochodu osobowego lub dostawczego. Pomijając te oczywiste przedmioty, możemy sfinansować dużo więcej rzeczy. W praktyce może okazać się, że w każdej dziedzinie znajdzie się coś, co można „wrzucić” w leasing.

Leasing samochodówNajbardziej oczywistą grupą przedmiotów do finansowania są samochody. Jest to też grupa gdzie najłatwiej otrzymać finansowanie bez spełniania dodatkowych wymagań. Samochody możemy podzielić na:

1. Samochody osoboweMożemy finansować samochody nowe oraz używane. Przy autach używanych szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy sprzedawca wystawi fakturę VAT 23%. Bez tej faktury nie możemy mówić o leasingu. Istnieje też górna granica wieku, która wynosi zazwyczaj 10lat w momencie zakończenia umowy. W internecie możemy znaleść wiele ofert na leasing samochodu osobowego.

1. Samochody dostawcze do 3,5tPodobnie jak w autach osobowych. Do finansowania musi zostać wystawiona Faktura VAT 23%, wiek pojazdu również nie może przekroczyć 10 lat w momencie spłaty. Leasing samochodów dostawczych znajdziemy również na stronie MyLease.pl w postaci wielu ofert samochodów dostępnych od ręki.

3. Samochody ciężarowe pow. 3,5tW przypadku samochodów powyżej 3,5t sytuacja może być nieco odmienna. Oczywiście w grę wchodzą nowe pojazdy, jak i używane. Maksymalny wiek pojazdu może być większy niż 10lat. Tutaj wiele zależy co to za pojazd. Autobusy, dźwigi czy inne pojazdy specjalne tracą powoli wartość i jest możliwość finansowania, nawet gdy pojazd ma więcej niż 10 lat

Gdy już wiesz, że podstawa to faktura VAT 23% to może zainteresuje Cię możliwość obliczania leasingu online. W internecie możesz sprawdzić oferty różnych leasingodawców. Służy do tego kalkulator leasingowy. To proste narzędzie, które po kilku kliknięciach pokaże Ci, jaką ratę uzyskasz. W razie wątpliwości możesz skontaktować się z doradcą klienta, który pomoże Ci w doborze oferty oraz zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Leasing motocykliJest to jeden z mniej oczywistych przedmiotów leasingu. Zaliczamy do niej motocykle, skutery oraz quady. Spokojnie sfinansujesz nowy pojazd z tej grupy, natomiast jeśli mówimy o używanym, to nie zawsze jest to możliwe. Nie wszyscy leasingodawcy chcą finansować używane motocykle, a gdy jest taka możliwość, to zazwyczaj wiąże się z pewnymi ograniczeniami np. maksymalny wiek pojazdu na początku umowy może wynieść tylko 4 lata

Sprzęt rolniczyNastępną grupą przedmiotów są maszyny i urządzenia rolnicze. Tą grupą szczególnie są zainteresowani rolnicy. Zaliczyć do niej możemy:

1. Ciągniki rolniczeMożliwe jest finansowanie sprzętu nowego oraz używanego. Maksymalny wiek pojazdu w momencie spłaty to 12 lat. W poszczególnych przypadkach można starać się o odstępstwa.

2. Maszyny rolniczeMożesz starać się o finansowanie maszyn i urządzeń wykorzystywanych w roli np. pługi i kombajny. Mogą być używane i nowe. W przypadku używanego sprzętu może być wymagana wizyta rzeczoznawcy, aby ocenić wartość przedmiotu. Długość finansowania zależy od tego, czy przedmiot będzie w przyszłości łatwo zbywalny.

3. Naczepy oraz przyczepyLeasingiem możesz spokojnie sfinansować naczepy oraz przyczepy. Mogą być to duże przyczepy, naczepy ciężarowe, naczepy specjalne oraz mniejsze takie jak do przewozu minikoparki. Mogą być nowe, jak i używane. Warunki finansowania mocno uzależnione od rodzaju i wieku naczepy.

FotowoltaikaW dzisiejszych czasach fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością, a firmy powiązane z tą gałęzią przemysłu odnotowują coraz większe zyski. Leasingodawcy nie pozostali obojętni wobec zapotrzebowania rynku i aktualnie istnieje możliwość finansowania „domowych” elektrowni słonecznych oraz farm słonecznych. Warunki ustalane są indywidualnie.

Pozostałe maszyny i urządzeniaTakich grup jak powyżej można tworzyć bez końca. Na rynku jest mnóstwo rzeczy, urządzeń czy maszyn, na które dostaniemy leasing. Mogą to być drobne urządzenia takie jak aparaty fotograficzne, drukarki oraz telefony. Mogą to być też urządzenia wykorzystywane w gastronomii czy w medycynie, a nawet całe linie produkcyjne dla dużych przedsiębiorstw. Ogólnie rzecz biorąc, gdy przedmiot ma nadany numer seryjny, to jest spore prawdopodobieństwo, że uda się to gdzieś sfinansować. Na rynku jest wielu leasingodawców, a każdy z nich finansuje trochę inne przedmioty. Najlepiej jest zapytać w firmach leasingowych, które współpracują z wieloma leasingodawcami i mogą zaproponować odpowiednią dla Ciebie ofertę.